شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ۰۸:۲۹
۰

کره جنوبی با انگلیس پیمان تجارت آزاد امضا می‌کند

به دنبال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و به رغم تاثیرات منفی آن بر بازارهای سهام و بانک های آسیایی، کره جنوبی از قصد خود برای امضای پیمان تجارت آزاد با این کشور خبر داد.
کره جنوبی با انگلیس پیمان تجارت آزاد امضا می‌کند
کره جنوبی با انگلیس پیمان تجارت آزاد امضا می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پهره:‌این در شرایطی است که شاخص های بورس در کره جنوبی بر اثر این اتفاق دیروز جمعه تا 2 درصد سقوط کرد و ارزش پول ملی این کشور نیز در برابر دلار کاهش یافته است.
«یون بیونگ سه» وزیر امور خارجه کره جنوبی که در جمع شماری از مسئولان ارشد این کشور از جمله نمایندگان پارلمان و احزاب مختلف سخن می گفت، اظهار داشت که باید راهکارهای مختلفی را برای مهار این شرایط دنبال کرد که از جمله آنها امضای یک پیمان تجارت آزاد با انگلیس است. 
وی افزود: برخی از کارشناسان می گویند ما سطح تجارت بالایی با انگلیس همانند آمریکا نداریم و برای همین تاثیرات بحران بر کره جنوبی کم است.
وزیر امور خارجه کره جنوبی تاکید کرد که به همین دلیل سئول می تواند شرایط را به سمت و سوی مثبت تغییر داده و با امضای یک پیمان تجارت آزاد روابط اقتصادی با انگلیس را افزایش دهد.
با این حال او گفت که طبیعتا ما از چرخه اقتصادی دنیا منفک نیستیم و وقتی جهان در التهاب اقتصادی قرار گیرد تبعات آن کره جنوبی را نیز شامل خواهد شد.
کره جنوبی با اتحادیه اروپا پیمان تجارت آزاد را در سال 2011 میلادی امضا کرد و ارزش تبادلات طرفین اکنون بیش از 105 میلیارد دلار است.
وزارت خارجه کره جنوبی همچنین امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این کشور به انتخاب مردم انگلیس احترام می گذارد و اجازه نمی دهد نتایج همه پرسی بر روابط با انگلیس و روابط کره جنوبی با کل اتحادیه اروپا تاثیر منفی داشته باشد.
همه پرسی جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا، روز پنجشنبه (سوم خرداد) برگزار شد و 52 درصد از شرکت کنندگان در این همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه مزبور، رای مثبت دادند.
منبع ایرنا
کد مطلب: 1414
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *