سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴
۰
سخنگوی رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) 4 نزاجا:

رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) با موفقیت پایان یافت

سخنگوی رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) 4 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد این رزمایش امروز (سه شنبه 23 آذر) با دستیابی کامل به تمام اهداف خود پایان یافت.
رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) با موفقیت پایان یافت
رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) با موفقیت پایان یافت
به گزارش پهره، رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) 4 نیروی زمینی ارتش از (صبح روز یکشنبه 21 آذر جاری) با اعلام رمز مقدس و مبارک ' لبیک یا رسول الله (ص)' از سوی امیر سرتیپ ستاد کیومرث حیدری، فرمانده این نیرو در منطقه عمومی جنوب شرق کشور (کنارک تا ایرانشهر) به مدت سه روز آغاز شده بود.
به گزارش پهره، امیر سرتیپ دوم ستاد سید کمال پیمبری با اعلام این خبر افزود:
این رزمایش که بزرگترین رزم تاکتیکی یگان های واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بود، با دستیابی به تمامی اهداف مورد نظر و کسب مجموعه ای از دستاوردهای ارزشمند و اثربخش در حوزه رزم زمینی پس از طی مراحل تاکتیکی و عملیاتی و تحت نظارت کارشناسان و داوران نیروهای مسلح با موفقیت کامل به کار خود پایان داد. 
سخنگوی رزمایش محمد رسول الله (ص) 4 افزود: اجرای تاکتیک های جدید رزمی با بهره گیری از انواع سلاح های بومی، کسب تجربه توسط نیروهای جوان، اشراف اطلاعاتی به وضعیت منطقه، ارتقای مهارت های تخصصی در رسته های مختلف رزمی از جمله دستاوردهای مهم این رزمایش بود. 
وی همچنین تصریح کرد: شعار محوری «امنیت منطقه و صلح پایدار در سایه اقتدار دفاعی و وحدت اسلامی» که شعار اصلی این رزمایش بود؛ قطعا با همراهی و اعتقاد کشورهای منطقه و بی نیازی از حضور بیگانگان و امکان هم افزایی و یکپارچگی قدرت های منطقه ای در مقابل هرگونه تهدید عینیت خواهد یافت و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سایر نیروهای مسلح در راستای تحقق این هدف و برقراری صلح و ثبات و حفظ امنیت در منطقه بر ارتقای روزآمد و روزافزون توانمندی ها و قدرت بازدارندگی خود ادامه خواهد داد. 
این رزمایش، در منطقه راهبردی جنوب شرق کشور (سواحل مکران) و در وسعتی بیش از 2200 هزار کیلومتر مربع و با شرکت یگانهای مختلف نیروی زمینی و پشتیبانی نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) آجا و با محوریت قرارگاه ولایت نیروی زمینی ارتش برگزار شد.
رزمایش محمد رسول الله(ص) 3 نیروی زمینی ارتش در آبان ماه پارسال به مدت دو روز در منطقه شمال شرق کشور(تربت جام) برگزار شده بود./ایرنا
انتهای پیام/
کد مطلب: 3374
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *