يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۵:۱۲
۰

لبخند شیرین خدمت در مناطق محروم نیمروز/ از ارائه داروی رایگان تا ویزیت بیش از 300 بیمار

اعزام دو روزه تیم پزشکی بسيج سازندگی سپاه در مناطق محروم نيمروز منجر به آن شد تا بیش از 300 نفر از بیماران از خدمات پزشکی و درمانی رایگان بهره مند و دعای خیر آنان بدرقه راه سبزپوشان انقلاب اسلامی باشد.
لبخند شیرین خدمت در مناطق محروم نیمروز/ از ارائه داروی رایگان تا ویزیت بیش از 300 بیمار
به گزارش پهره ؛ به نقل از عصرهامون ، اعزام نیروهای جهادی سپاه پاسداران به مناطق محروم و کم برخوردار سیستان وبلوچستان چند سالی است که غبار محرومیت را از روستاها و مناطق محروم زدوده و منجر به پیشرفت و آبادانی آنها در زمینه های عمرانی، فرهنگی، اشتغالزایی و همچنین بهداشتی و درمانی شده است.
اعزام تیم های پزشکی بسیج در مناطق محروم با هدف افزایش شاخص های سلامت مردم یکی از مهمترین خدمات سپاه به شمار می رود که رضایتمندی عموم مردم را در پی داشته و لبخند را بر لبان بیماران جاری کرده است.
این خدمات شامل بخش های اورژانس، خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی، دندان پزشکی، اعمال جراحی و خدمات مشاوره ای است و به مدت محدودی در مناطق مختلف فعال و ارائه خدمات می کند.علی ای حال از آنجایی که یکی از برنامه‌های جهادی بسیج سازندگی اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم و کم برخوردار است تا با حضور پزشکان و ارائه خدمات درمانی درد و رنجی از مردم این مناطق بکاهند، این بار نیز اعزام دو روزه تیم پزشکی بسيج سازندگی سپاه در مناطق محروم نيمروز منجر به آن شد تا بیش از 300 نفر از بیماران سیستانی از خدمات پزشکی و درمانی بهره مند شوند و دعای خیر آنان بدرقه راه سبزپوشان انقلاب اسلامی باشد.
ارتقای سلامت مردم و حمایت های درمانی لازم اقدامی ارزشمند و جلوه ای دیگر از خدمت در مناطق محروم است که ارائه آنها رضایتمندی وافری در پی داشته است.
شهرکی یکی از بیماران حاضر که برای تسکین سرفه های مداوم و تنگی نفس به این مرکز مراجعه کرده است در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: از خدماتی که سپاه با اعزام پزشکان جهادی در مناطق محروم انجام می دهد بسیار سپاسگذار هستیم زیرا با آوردن دکتر متخصص و ارائه داروهای رایگان دردهایمان کمتر می شود.به گفته این شهروند سیستانی این قبیل حرکات جهادی برای مردمی که یارانه تنها منبع درآمد آنها است جایگاه ارزشمندی دارد.
یکی دیگر از بیماران بیان کرد: هزینه‌های درمان بسیار بالا از یک سو فاصله روستا تا شهر از سوی دیگر دغدغه اصلی مردم در مناطق محروم به شمار می رود که اعزام تیم های پزشکی بسیج با ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان روند سلامتی افراد در این مناطق را ارتقا داده است.
در ادامه اما یکی از پزشکان حاضر در تیم به خبرنگار ما گفت: با نیت ثواب و خدمت به مردم محروم در اینجا حضور یافته‌ام و خالصانه توان خود را برای درمان این بیماران می‌گذارم. روستاییان این منطقه با مشکلات اقتصادی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و از آنجایی که مراجعه افراد بی‌بضاعت به پزشکان متخصص به جهت بالا بودن هزینه‌های درمان،‌ بسیار سخت و دشوار است برای ادا کردن دین خود به این افراد در این مرکز بهداشت حضور یافته‌ایم زیرا معتقد هستم ویزیت رایگان این بیماران خستگی را از بدنم رفع می کند.
علی محبی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیمروز هم در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در راستای محرومیت زدایی و خدمت به مردم با شعار خدمت بی منت سبد غذایی و نوشت افزار بین مردم نیازمند شهرستان نیمروز توزیع شد.وی از حضور تیم های پزشکی در این مناطق خبر داد و افزود: تیم های پزشکی علاوه بر ویزیت، داروی رایگان به بیماران نیازمند روستاهای شهرستان نیمروز اهداء کردند.
محبی اظهار کرد: خشکسالی های چندین ساله محرومیت خاصی ایجاد کرده است و وضعیت مردم سخت تر از قبل شده و این وظیفه سپاه است تا به کمک مردم بشتابد چراکه فلسفه وجود سپاه خدمت به مردم است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیمروز خاطرنشان کرد: ویزیت رایگان بیماران شهرستان نیمروز طی دو روز انجام و به بیش از 300 بیمار خدمات پزشکی ارائه شد.
 
انتهای پیام//
کد مطلب: 422557
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *