يکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۳۲
۰

آمادگی ۷۴ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای ایرانشهر برای امداد نوروزی

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: ۷۴ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروز با هدف امدادرسانی به مسافران نوروزی فعال هستند.
آمادگی ۷۴ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای ایرانشهر برای امداد نوروزی
محمود رضا ناصح در گفت و گو با خبرنگار پهره اظهار کرد: فعالیت طرح ستاد نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال جاری آغاز و تا هفدهم فروردین سال آینده ادامه دارد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: با توجه به احتمال افزایش سفرهای زمینی و ایجاد امنیت خاطر مسافرین عزیز نوروزی به مناطق تحت پوشش اورژانس پیش بیمارستانی ایرانشهر تمهیدات لازم در دستور کار قرار دارد.

ناصح ادامه داد: بر همین اساس ناوگان آمبولانس در ۷۴ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با هدف امدادرسانی به مصدومان مستقر و ۷ ایستگاه سلامت نوروزی و ۸ ایستگاه سیار در نقاط گردشگری و حادثه خیز نیز راه اندازی خواهد شد.

وی تاکید کرد: همچنین ناوگان آمبولانس هم برای اطمینان خاطر و ایجاد آرامش خاطر مسافرانی که از جاده‌های ورودی به حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر عبور می‌کنند، در این ایام از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و ۱۶ الی ۲۱ شب در حاشیه جاده‌های تحت پوشش با آلارم روشن و علائم اخباری ویژه در خدمت مسافران هستند تا بتوان امدادرسانی ویژه ای انجام داد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر همچنین با اشاره به ماموریت های اورژانس ایرانشهر در نوروز 97 تصریح کرد: در بازه زمانی طرح سلامت نوروزی 2378 مورد مأموریت انجام گردید که در این مأموریت‌ها 398 مورد حوادث تصادفی و 1980 مورد حوادث غیر تصادفی بوده است.

ناصح درپایان خاطر نشان کرد: 368 نفر نیز به ایستگاه های سلامت اورژانس در سرتاسر حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مراجعه نموده که در این بین 6 نفر به مرکز درمانی منتقل و 362 نفر نیز به صورت سرپایی درمان در محل شدند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 423157
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *