چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۰۲
۰

برگزاری اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی در ایرانشهر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایرانشهر گفت: اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
برگزاری اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی در ایرانشهر
نصیر برهانزهی در گفت و گو با خبرنگار پهره اظهار کرد: اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر با نگاه به مرز و مرزداری و اقوام ایرانی و به قصد ایجاد فرصت پیوند فرهنگی و هم‌اندیشی ساکنین مرزهای ایران برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایرانشهر ادامه داد: این جشنواره در تلاش است با نگاه به مرزنمایش و مرزداری و اقوام ایرانی فرصتی برای پیوند فرهنگی و هم‌اندیشی ساکنین مرزهای ایران فراهم کند.

وی تاکید کرد: به همین منظور اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ استان سیستان و بلوچستان، اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی ایران اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر را به جهت آشنایی ساکنین استان‌های مرزنشین در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و... برگزار خواهند کرد.

برهانزهی تصریح کرد: این جشنواره در دو بخش «مسابقه» و «نمایش‌های آیینی و سنتی» برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سقف پذیرش آثار در بخش «مسابقه» 10 نمایش است. آثار متقاضی این بخش نباید تا پیش از این در هیچ جشنواره رقابتی در گستره سراسری شرکت کرده باشند. آثاری می‌توانند در این بخش شرکت کنند که تا پیش از مهلت ارسال آثار حداقل پنج اجرای عمومی (به تأیید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یا انجمن هنرهای نمایشی استان) داشته باشند.

برهانزهی در پایان بیان کرد: بخش «نمایش‌های آیینی و سنتی» نیز به صورت رقابتی برگزار می‌شود و بر اساس انتخاب هیأت داوران در سه بخش تحقیق و پژوهش آیین‌ها، کارگردانی و طراحی فضای نمایشی یک برگزیده معرفی و به برگزیدگان جوایزی اهدا می‌شود. سقف پذیرش اثر در این بخش شش نمایش و حداکثر تعداد نفرات هر گروه 12 نفر است.

گفتنی است: اولین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان و شهرستان ایرانشهر برگزار خواهد شد و فرخوان اولین آن نیز به زودی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 423165
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *