شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۳۶
۰
در آستانه عید نوروز صورت گرفت:

جمع آوری و تحویل 180 معتاد متجاهر به مراکز ترک اعتیاد

رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر گفت: 180 معتادمتجاهر و کارتن خواب درشهرستانهای سرباز، بمپور و دلگان با محوریت شهرستان ایرانشهر از سطح شهرها جمع آوری و تحویل مراکز ترک اعتیاد شدند.
جمع آوری و تحویل 180 معتاد متجاهر به مراکز ترک اعتیاد
ابراهیم نرماشیری در گفت و گو با خبرنگار پهره اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن عید باستانی نوروز و نظر به اینکه همه ساله تعداد زیادی گردشگر از جای جای کشورمان به این شهرستان سفر می کنند، لازم است چهره شهر بعنوان شهرستان گردشگری چهره ای مطلوب و قابل قبول داشته باشد.

رئیس اداره بهزیستی ایرانشهر ادامه داد: جمع آوری معتادین متجاهر و کارتن خواب به صورت اجباری ترک کامل اعتیاد این افراد نیست و این طرح تنها به خاطر پرخطر بودن این افراد و نیاز مبرم آنها به مکانی که غذا و سرپناه آنها تامین شود و داشتن محیطی آرام و سالم به خصوص در ایام نوروز انجام گرفته است.

وی بیان کرد: در این راستا در کنار سایر فعالیت های زیباسازی و اقداماتی که در راستای استقبال از میهمانان نوروزی انجام می گیرد، با پیگیریهای صورت گرفته و همکاری دیگر نهادها، تعداد 180 نفر از معتادین متجاهر از سطح شهرستانهای سرباز، بمپور و دلگان با محوریت شهرستان ایرانشهر جمع آوری و جهت گذراندن دوران درمان به مراکز ترک اعتیاد انتقال یافتند.

نرماشیری در پایان خاطرنشان کرد: این طرح برای جلوگیری از ازدیاد بیشتر معتادین کارتن خواب و برخورد صریح و جدی با خرده فروشان مواد مخدر و پیشگیری اعتیاد، از طریق برگزاری کلاس های آموزشی مهارتهای زندگی است که این امر نیز از وظایف ذاتی بهزیستی می باشد و این مهم میسر نمی شود مگر با ارائه راهکارهای پیشگیرانه چرا که هزینه های بسیار پایین تر و درصد موفقیت بیشتری را دربر دارد.

انتهای پیام/

 
کد مطلب: 423175
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *