دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۵۰
۰

سوزن دوزی سیستان و بلوچستان در خودروهای ایرانی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان از همکاری سوزن دوزان استان با شرکت ایرانخودرو برای تهیه 400 هزار جلد قرآن جهت استفاده در کلیه محصولات این شرکت خبر داد.
سوزن دوزی سیستان و بلوچستان در خودروهای ایرانی
به گزارش پهره ؛ علیرضا جلالزایی در گفتگو با عصرهامون، در تشریح این خبر گفت: فعلا هیچ قراردادی منعقد نشده و در یک فرآیند هم افزایی و تشریک مساعی، در آستانه عقد قرارداد با شرکت ایرانخودرو برای تولید 400 هزار کاور قرآن سوزن دوزی شده قرار گرفته ایم.

وی افزود: بازه زمانی تعیین شده برای این همکاری یکساله است و این هنر زیبای استان در تمامی محصولات ایرانخودرو به عنوان جلد جا قرآنی استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از عقد قرارداد طی فراخوان از تمام کسانی که تمایل دارند تا در فرآیند تامین این کالا نقش ایفا کنند می توانند به هر تعداد که امکان و توان دارند مشارکت داشته باشند دعوت به همکاری خواهد شد.

وی تاکید کرد: این همکاری هیچگونه انتفاع مالی برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان ندارد و این اداره کل صرفا نقش واسط میان صنعتگران و واحد صنعتی را ایفا می کند.

جلالزایی ابراز امیدواری کرد تا در صورت شکل گیری همکاری مناسب از طرف صنعتگران بتوان در آینده شاهد حضور شرکت ها و گروه های صنعتی دیگر برای استفاده از صنایع دستی زیبای استان در مقیاس ها و کابردهای متفاوت باشیم.

وی در پایان ضمن تقدیر از معاونت امور مشارکت های اجتماعی شرکت ایرانخودرو این امر پسندیده یادآور شد: حوزه معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان پیگیر این قضیه است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 423279
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *