شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ۰۸:۱۴
۰
رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان:

وعده های غربی ها به ایران پوشالی است/ اینستکس هیچ منفعتی برای کشور ندارد

رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان گفت: وعده هایی که غربی ها به ایران می دهند پوشالی است و اینستکس هیچ منفعتی برای کشور ندارد
وعده های غربی ها به ایران پوشالی است/ اینستکس هیچ منفعتی برای کشور ندارد
سلطانعلی میر در گفتگو با خبرنگار پهره افزود: کشورهای غربی به وعده و تعهدات شان عمل نکردند، آن ها انتظارات و توقعات بسیار دارند اینستکس هم که می گویند پوچ و توخالی است.
وی بیان کرد:اینستکس به تعبیر عامیانه سرکار گذاشتن ایران است و هیچ منفعتی برای ایران ندارد هر جا عقب نشینی کردیم و به وعده های توخالی آنان توجه کردیم دچار ضرر و زیان شدیم.
میر تصریح کرد: هر زمان که مقتدرانه روی موازین خود ایستادیم توانستیم از حق خود دفاع کنیم.بعد از آن همه گذراندن زمان در مذاکره برجام آمریکا یک طرفه از برجام خارج شد و هیچ فشاری به آمریکا وارد نشد.
وی در ادامه سخنان خود افزود: اینستکس در واقع از دست دادن زمان است و ایران را یک طرفه می خواهند متوقف کنند و هیچ کدام به تعهداتشان عمل نکنند. میر با اشاره به غنی سازی اورانیوم گفت: مذاکره و عقب نشینی معنا ندارد از وعده های داده شده هم تا امروز چیزی عاید ایران نشده است و اینستکس ظاهر پوشالی دارد و خروجی و کارآمدی برای کشور ایران ندارد.
وی در پایان افزود: آمریکا کاملا عهد شکن است و اجرای دقیق، سریع و مصوبه شورای عالی امنیت ملی باید به طور جدی در دستور قرار گیرد تا غربی ها و طرفین عضو جری تر نشده و به هیچ وجه زیر بار زور نرویم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 423398
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *