چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ۰۸:۰۸
۰
هواشناسی سیستان و بلوچستان اطلاعیه جوی صادر کرد:

هشدار نسبت به گرمای هوا در شمال و رگبار باران در جنوب

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور اطلاعیه جوی شماره 15 این اداره کل گفت: با وجود تشدید گرمای هوا در نیمه شمالی استان، برای نیمه جنوبی استان رگبار باران، رعد برق و تند باد موقتی پیش بینی می شود.
هشدار نسبت به گرمای هوا در شمال و رگبار باران در جنوب

به گزارش پهره، به نقل از هامون، دوست محمد کلیم در گفت و گو با عصرهامون، اظهار داشت:  بر اساس جدیدترین الگوهای هواشناسی گرمای هوا در نیمه شمالی استان تا اواخر هفته آینده تداوم خواهد داشت و پیش بینی می شود پایان هفته دمای بیشینه در شمال استان به حدود 48 و در زاهدان به حدود 40 درجه سلسیوس برسد.
وی افزود: شرایط برای رشد ابرهای همرفتی در ارتفاعات جنوبی استان تا پایان هفته در بعدازظهرها فراهم است که انتظار می رود با وجود این شرایط رگبارموقتی، رعدوبرق و وزش باد شدید لحظه ای در این نواحی روی دهد.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: به هم استانی های عزیز توصیه می شود ضمن صرفه جویی در مصرف آب و برق بویژه در ساعات اوج مصرف، از ترددهای غیر ضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب برای جلوگیری از گرمازدگی اجتناب کنند.
کلیم گفت: همچنین در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید از وسایلی مانند عینک آفتابی، کلاه و.. استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای پیش رو به کشاورزان توصیه می شود تا آبیاری مزارع و باغات خود را در اوایل صبح یا اوایل شب انجام دهند.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری به احتمال سیلابی شدن موقتی رودخانه های محلی در جنوب استان اشاره کرد و افزود:  برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعدوبرق و صاعقه و احتمال جاری شدن سیلاب موقت، از تردد و استقرار در مناطق مرتفع همچنین درحاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی در نواحی جنوبی استان خودداری شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 423435
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *