پنجشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۸ ۱۹:۳۳
۰

برای اولین بار در استان غربالگری شنوایی سنجی کودکان ناشنوا و کم شنوا توسط تیم بنیاد بخشش در ایرانشهر انجام شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر از اولین غربالگری، کودکان ناشنوا و کم شنوا توسط تیم بنیاد بخشش در ایرانشهر خبر داد.
برای اولین بار در استان غربالگری شنوایی سنجی کودکان ناشنوا و کم شنوا  توسط تیم بنیاد بخشش در ایرانشهر انجام شد
محمد مهران امینی فرد به خبرنگار پهره گفت:از مجموع10 شهرستان تابع و تحت پوشش دانشگاه 270 کودک کم شنوا و ناشنوا شناسایی شده اند و طی امروز و فردا توسط تیم شنوایی سنجی بنیاد بخشش، غربالگری شنوایی در کلینیک تخصصی وحدت انجام می شود.
وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر در سیستان و بلوچستان برای اولین بار این کار را با همکاری بنیاد بخشش شروع کرده است و بنیاد بخشش مخفف بنیاد خیریه شنوایی بخشی شفا می باشد و توسط تیم خیر در اقصی نقاط کشور، کار غربالگری کودکان ناشنوا و کم شنوا و گاهی بزرگسالان را انجام می شود.
وی افزود: بعد از این مرحله کودکانی که نیاز به کاشت حلزون و بازتوانی دارند اقدامات لازم برای آن ها انجام می شود و به مراکز کاشت حلزون و بازتوانی ارجاع داده می شوند و تمامی این مراحل برای افراد تحت درمان رایگان انجام خواهد شد.
امینی فرد گفت: دانشگاه هم تمامی تلاش خود را در فراهم کردن این بستر در مراحل اولیه شناسایی کودکان ناشنوا و کم شنوا انجام داده است.
وی در پایان سخنانش ضمن تقدیر و تشکر از تیم بنیاد بخشش، حمایت دانشگاه را از تمامی انجمن ها و بنیاد های خیریه و تیم های درمانی اعلام کرد تا در این زمینه درمان تخصصی و تکمیلی در حوزه وسیع و افراد محروم را داشته باشند.
انتهای پیام//
کد مطلب: 423440
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *