پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ۰۷:۵۶
۰

رسانه بستری مناسب برای توسعه و پیشرفت فراهم می کند / ایرانشهر مرکز ثقل فرهنگی است

معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر گفت: حضور رسانه و اهل رسانه در شهرستان می تواند بستری برای توسعه فراهم کنند.
رسانه بستری مناسب برای توسعه و پیشرفت فراهم می کند / ایرانشهر مرکز ثقل فرهنگی است
به گزارش پهره؛ با همکاری اعضای شورای شهر ایرانشهر، جلسه هم اندیشی اصحاب رسانه و شهر با حضور مدیر کل صدا و سیما، شورای معاونین مرکز استان سیستان و بلوچستان و معاونت استاندار و فرماندار ویژه و مسئولین شهرستان و اصحاب رسانه در سالن جلسات اجتماعی در فرمانداری شهرستان ایرانشهر برگزار شد.
معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ضمن خوشامد گویی مدیر کل صدا و سیما استان سیستان و بلوچستان و هئیت همراه گفت: تشکیل جلسات هم اندیشی با اهل رسانه و هنرمندان و اصحاب رسانه می تواند در راستای بستر سازی توسعه شهرستان موثر واقع شود توسعه همه جانبه، فرهنگی، اجتماعی را در بر می گیرد که بدون مقوله رسانه امری است غیر ممکن.
کوثری افزود: صدا و سیما و حوزه رسانه هر چه برجسته تر شوند می توانند در بعد امنیتی، اقتصادی، موضوعات اجتماعی یک شهر و مشکلات مردم نفش موثری ایفا کنند.
نائب رئیس شورای شهر ایرانشهر گفت: امروزه وسایل ارتباط جمعی مانند رادیو و تلویزیون با انتقال اطلاعات و دانش های جدید و تبادل افکار در راه پیشرفت و توسعه فرهنگ و تمدن بشری اعم از جامعه شهری و روستایی نقش اساسی دارد.
وی افزود: ارزش و اهمیت تاثیرگذاری شبکه های تلویزیونی بومی-محلی غیر قابل انکار است صدا و سیما با توجه به ظرفیت و پتانسیل منطقه و جوان ترین شهر استان در انسجام و وحدت ملی نقش موثری داشته که جای تقدیر و تشکر دارد اما هنوز هم با توجه به زیر ساخت های موجود، با ادعای مرکز فرهنگی بلوچستان، اهل رسانه و فرهنگ به اهداف خود نرسیده اند.
ایوب دامنی در پایان سخنانش با اشاره به کمبودها و مشکلات در حوزه رسانه در شهرستان، گفت: بسیاری از جوانان ایرانشهری علاقه به تحصیل در این رشته و گرایش را دارند و با توجه به ظرفیت شهرستان درخواست تاسیس دانشگاه علمی کاربردی سروش و تاسیس دفتر خبر نگاران جوان و فعال کردن رادیو شهری را از مدیر کل صدا و سیما درخواست کرد.
مدیر کل صدا و سیما گفت: با توجه به اینکه ایرانشهر مرکز ثقل فرهنگی در استان است یکی از دغدغه های این شهرستان مسئله فرهنگ و رسانه می باشد که از طریق رسانه، فرهنگ و سنت بلوچ را با اجرای برنامه هایی به زبان بلوچی به نمایش بگذارند.
کردستانی اذعان داشت: فعال کردن رادیو شهری و تاسیس دفتر خبری به تنهایی امکان پذیر نمی باشد و با همکاری فرماندار و نماینده مجلس و اعضای شورای شهر ایرانشهر امکان پذیر می باشد و پیگیر این درخواست ها هستم که زمینه ای برای رشد و توسعه و ترویج فرهنگ استان و شهرستان ایرانشهر در رسانه باشد.
انتهای پیام//
کد مطلب: 423471
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *