چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۵
۰
امام جمعه اهل تشیع در شهرستان ایرانشهر:

مردم به ویژه جوانان باید با کتاب انس و الفت بگیرند

امام جمعه اهل تشیع در شهرستان ایرانشهر گفت: باید زمینه انس و الفت مردم به ویژه جوانان با کتاب فراهم آید.
مردم به ویژه جوانان باید با کتاب انس و الفت بگیرند
به گزارش پهره، حجت الاسلام و المسلمین سید شجاع الدین ابطحی با حضور در شعبه جنوب شرق از بخش های مختلف کتابخانه بازدید کرد.
امام جمعه شهرستان ایرانشهر در این بازدید با اشاره به جایگاه ویژه کتاب و کتابخانه، این مجموعه را نعمت و سرمایه‌ای عظیم برای منطقه برشمرد و منابع آن را از مهم ترین گنجینه‌ها دانست.
وی با تاکید بر اهمیت و جایگاه فرهنگ مکتوب و ارزش والای کتاب در اسلام گفت: باید زمینه انس و الفت مردم به ویژه جوانان با کتاب فراهم آید.
امام جمعه ایرانشهر در ادامه افزود: یکی از رسالت های مهم و تاثیرگذار مجموعه های فرهنگی منطقه را ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی و تسهیل امر مطالعه برای علاقمندان مخصوصا دانش آموزان و دانشجویان دانست.
ابطحی گفت: جامعه ای که کتاب می خواند نیاز نیست کل اتفاقات تاریخ را تجربه کند تا عبرت بگیرد بلکه با مطالعه کتاب و تاریخ از تجربیات و اتفاقات گذشته استفاده و به عنوان چراغ راه تصمیمات آینده خود استفاده می کند.
در جریان این بازدید حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌ شعبه جنوب شرق به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: در راستای ایجاد انگیزه برای مطالعه در بین اقشار مختلف، برنامه‌های مختلفی در این زمینه مانند برپایی نمایشگاه های کتاب و مسابقات کتابخوانی اجرا می شود و این برنامه ها با استقبال گسترده مردم رو به رو می شود.
انتهای پیام//
کد مطلب: 423559
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *