شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ۱۷:۳۹
۰
شهردار شهرستان ایرانشهر:

شاهراه جغرافیایی سیستان وبلوچستان بدون تابلوی ترافیکی و مسیریاب!

شهردار ایرانشهر یکی از چالش های محیط شهری این منطقه را نبود تابلوهای مسیر یاب و تابلوهای ترافیکی و شناسایی معابر و میادین در سطح شهر عنوان کرد.
شاهراه جغرافیایی سیستان وبلوچستان بدون تابلوی ترافیکی و مسیریاب!
به گزارش پهره، معابر و خیابان ها شریان های حیاتی شهرها و روستاهای هر کشوری هستند. شریان هایی که جانمایی و طراحی استاندارد و اصولی آن ها باعث افزایش ارتباطات، جابه جایی ها و افزایش کیفیت زندگی انسان ها خواهد شد.
اما معابر و خیابان ها به تنهایی نمی توانند راه گشا باشند و بخش های دیگری به عنوان مکمل می بایست در کنار آن ها باشند تا بتوانند به درستی مفید واقع شوند.
یکی از مهم ترین این بخش ها تابلوهای راهنمای مسیر، تابلوهای نام خیابان ها و تابلوهای علائم رانندگی هستند که بدون وجود آنها مشکلات بسیاری برای رانندگان به وجود خواهد آمد و بخش مهمی از هویت بصری شهرها را شامل می شوند. یکی از کمبودهایی که در ایرانشهر به شدت احساس می‌شد، نبود تابلوهای راهنما بود به طوری که نه تنها مسافران، بلکه حتی خود شهروندان ایرانشهر برای پیدا کردن مسیر مورد نظر با مشکل مواجه می‌شدند.
نور احمد در خوش، شهردار ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: ایرانشهر به عنوان شاهراه جغرافیایی استان، در مسیر پرتردد مسافرین و جمعیت شناور شهرهای اطراف قرار دارد.
وی افزود: یکی از چالش های محیط شهری ایرانشهر نبود تابلوهای مسیر یاب و تابلوهای ترافیکی و شناسایی معابر و میادین در سطح شهر می باشد که سبب سردرگمی مسافرین و جمعیت شناور روزانه می شود که بالطبع سبب ایجاد ترافیک نیز می شود.
وی بیان کرد: حال مدیریت شهری ایرانشهر با درک نیاز و پس از انجام مطالعات لازم توسط سازمان حمل و نقل شهرداری و عقد قرارداد با شرکت پیمانکار، بزودی نصب تابلوهای راهنمای مسیریاب شهری و اماکن عمومی و تابلوهای ترافیکی و شناسایی معابر و میادین در سطح شهر را آغاز خواهد کرد که با نصب این تابلوها، یکی از مهم ترین نیازهای شهری ایرانشهر برطرف خواهد شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 423601
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *