سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ۲۰:۵۰
۰
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی:

بندر چابهار به سامانه تصمیم یار تردد شناور مجهز می شود

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار در نیمه دوم امسال به سامانه تصمیم یار تردد شناور مجهز می شود.
بندر چابهار به سامانه تصمیم یار تردد شناور مجهز می شود
به گزارش پهره، به نقل از عصر هامون، عباس آذرپیکان در گفت وگو با عصرهامون، با اعلام این خبر اظهار کرد: هدف از راه اندازی این سامانه ارتقای سطح ایمنی کشتی ها در ورود و خروج به بندر و امکان صدور مجوز تردد برای کشتی هایی با عمق آبخور بیشتر در فاصله زمانی کوتاه تر است.

وی با بیان این که افزایش ایمنی دریانوردی در بنادر با روش های سخت افزاری و نرم افزاری امکان پذیر است تصریح کرد: سامانه تصمیم یار تردد شناور به مدیران و کارکنان این اداره کل در نحوه پهلودهی شناورها در اسکله ها کمک می کند.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: از آنجایی که جزر و مد بر تردد کشتی ها تاثیرگذار است، می توان با استفاده از این سامانه بهترین زمان را برای پهلوگیری کشتی ها در نظر گرفت.

آذرپیکان در پایان خاطرنشان کرد: بستر اولیه آبادانی و توسعه سواحل مکران از طریق هیدروگرافی، پایش و مانیتورینگ، ایستگاه های هواشناسی، جزر و مد سنجی و شبکه های بنچ مارک های ماندگار فراهم می شود.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 423758
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *