شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹
۰
مدیر حوزه علمیه خواهران ایرانشهر:

زنان در عرصه های مختلف زندگی از حضرت زینب(س) پیروی کنند

مدیر حوزه علمیه خواهران ایرانشهر گفت:زنان نه تنها در مادری کردن از دختران، بلکه در عرصه های مختلف زندگی از حضرت زینب کبری (س) پیروی کنند.
زنان در عرصه های مختلف زندگی از حضرت زینب(س) پیروی کنند
سکینه نارویی در گفت وگو با خبرنگار پهره بیان کرد: ماه محرم، ماه خون بر شمشیر است و برای زنده نگهداشتن اسلام امام حسین(ع) و یارانش جنگیدند.

وی افزود: حضرت زینب(س) مانند زنان بزرگ و شیرزنان درمیدان جنگ کربلا نشست و نظاره گر بود. حضرت زینب(س) دست به کار ننگینی نزد. وقتی در دشت کربلا جلوی مردان دران زمان سخنرانی کرد سخنرانی این بانوی بزرگوار چنان محکم بود که مردان همه به لرز در امدند.

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی ما زنان مسلمان خصوصا در کشور ایران طبق فرمایش رهبر انقلاب اسلامی زنده نگه داشتن محرم و صفر است.

مدیر حوزه علمیه گفت: حضرت زینب(س) و امام حسین(ع) اگر ذلت را قبول می کردند دیگر نامی در دنیا نداشتند.

وی با اشاره به زمان اوردن سر برادر حضرت زینب(س) نزدش عنوان کرد: حضرت زینب(س) گفت همه کسانی که در کربلا شهید شدند ارزو داشتند تا در راه خدا جان و سرشان را بدهند و من از این کار ازرده خاطر نمی شوم.

نارویی اذعان کرد: ماه محرم ماه بسیار قابل احترامی است امید دارم زنان امروزی رفتاری زینب گونه داشته باشند و حضرت را الگوی زندگی خود و تربیت دختران خود قرار دهند. دخترانی مانند حضرت پرورش بدهند تا در چهارچوب شریعت اسلام در صحنه های مختلف جامعه اسلامی حضور یابند.

وی با اشاره به حجاب زنان،گفت: وجود زنان باحجاب امروزه به یک معظل بزرگ برای دشمنان تبدیل شده است برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره کربلا زنان باید از حجاب خود شروع کنند. ما زنان این امنیت و ارامشی را که در کشور داریم مدیون شهیدان دشت کربلا و هشت سال دفاع مقدس هستیم.

انتهای پیام
 
کد مطلب: 423785
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *