يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ۱۸:۴۹
۰
مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور خبر داد:

راه اندازی قطار پاکستان-زاهدان-کربلا در آینده ای نزدیک

مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور از فراهم شدن مقدمات و هماهنگی های لازم برای راه اندازی قطار بین المللی ترکیبی پاکستان- زاهدان- کربلا خبر داد.
راه اندازی قطار پاکستان-زاهدان-کربلا در آینده ای نزدیک
به گزارش پهره، به نقل ازعصرهامون،مجید ارجونی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: چند سالی است که راه آهن جنوب شرق پیگیر برقراری خط ویژه برای نقش آفرینی در حمل و نقل و ارائه خدمت به زائران حرم اباعبدالله الحسین است؛ در همین راستا جلسات متعددی با طرف های پاکستانی در خصوص راه اندازی قطارهای زیارتی جهت تسهیل در جابجایی زائرین امام حسین (ع) از مرز میرجاوه به سمت مرزهای کشور عراق برگزار شده است.

وی درباره مزیت های قابل توجه تحقق این مهم افزود: مسلما امنیت، ایمنی، آرامش و آسایش و صرفه اقتصادی در سفرهای ریلی بسیار مناسب تر از سفر با سایر ناوگان است. جابجایی این حجم از مسافران به واسطه قطار، علاوه بر کاهش ریسک تصادفات جاده ای، بار سنگین ترافیک را نیز از شانه جاده های کشور بر می دارد؛ همچنین مانع بروز بی نظمی در مرز کشورها نیز می شود.

وی در ادامه از تلاش برای برقراری خط آزمایشی در این مسیر خبر داد و اذعان داشت: قرار بر این شده تا امسال برای اولین بار با عزم و همت پشتیبانی همگانی و حمایت مقامات ارشد استان و بخش خصوصی، جابجایی زائران کربلای معلی به صورت پایلوت و ترکیبی (از مرز تا زاهدان با اتوبوس و از زاهدان تا مرز شلمچه مستقیما با قطار) اجرا و در صورت کسب نتیجه مثبت، پس از مذاکره با راه آهن کشور به صورت مستمر ادامه پیدا کند.

ارجونی تاکید بر اینکه نرخ بلیط قطار مصوب و غیر قابل تغییر است و زائران از این جهت اطمینان داشته باشند، خاطرنشان کرد: احتمالا قبل از اربعین 4 یا 5 قطار به طور آزمایشی اقدام به جابجایی مسافر در این مسیر کنند؛ البته زمان آغاز فروش، قیمت بلیط و تاریخ برقراری خط ظرف روزهای آتی مشخص خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین از آمادگی راه اهن برای تخصیص ناوگان ریلی مناسب و برنامه ریزی مناسب جهت سهولت سفر با قطار برای زائران خبر داد و گفت: در تلاشیم تا در بحث تخصیص ظرفیت به گونه ای برنامه ریزی شود که علاوه بر زائرین پاکستانی مردم استان هم بتوانند از خدمات این قطار بهره مند شوند.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 423806
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *