دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۰۸
۰
رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان:

بیش از ۱۸ هزار برگ معاينه فنی برای وسائط نقلیه عمومی صادر شد

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: ۱۸ هزار و ۵۴۳ برگ معاینه فنی وسائط نقلیه عمومی در ۶ ماه نخست سالجاری در مراکز معاینه فنی تحت نظارت این اداره کل صادر شده است.
بیش از ۱۸ هزار برگ معاينه فنی برای وسائط نقلیه عمومی صادر شد
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون یاسر محمدحسنی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: از مجموع ۲۳ هزار و ۱۷۱ مراجعه کننده وسائط نقلیه عمومی طی این مدت به مراکز معاینه فنی ۱۸ هزار و ۵۴۳ وسیله نقلیه موفق به اخذ برگ معاینه فنی شده، و تعداد چهار هزار و ۶۲۸ وسیله نقلیه باقی مانده  به دلیل نقص فنی بازگردانده شدند.

وی گفت: با هدف بالا بردن سطح ایمنی و كاهش ترافیک ناشی از نقص فنی خودرو ها در محورهای مواصلاتی و همچنین حفظ محیط ‌زیست، چهار مرکز معاینه فنی در شهرستان های زاهدان، زابل، خاش و چابهار تحت نظارت این اداره کل فعالیت داشته که بیشترین مراجعات ۶ ماه نخست امسال با هفت هزار و ۴۳۱ دستگاه وسیله نقلیه به شهرستان خاش اختصاص یافته است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تاکید کرد: بر اساس آیین نامه راهنمایی و رانندگی، رانندگی با هر نوع وسیله نقلیه سبک  و سنگین كه فاقد برگ معاینه فنی معتبر باشد، ممنوع است.

وی به مصوبات اخیر کمیسیون ایمنی راههای کشور در زمینه معاینه فنی ناوگان عمومی اشاره کرد وگفت: با توجه به مصوبات این کمیسیون فاز نخست طرح کنترل و نظارت بر نصب حفاظهای ایمنی وسایل نقلیه باربری بر روی کامیون های تولید سال ۱۳۹۰ به بعد از تاریخ یکم فرودین ماه سال آینده اجرا می گردد به طوری که برای کامیون های فاقد حفاظهای کامل استاندارد(جلو، عقب و جانبی) از تاریخ یاد شده گواهی معاینه فنی صادر نخواهد شد.

محمدحسنی در پایان بیان کرد: بر این اساس مالکان کامیون های مشمول طرح فوق جهت کسب اطلاعات بیشتر باید به مراکز مجاز نصب حفاظ که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز آدرس های نصب شده در تابلوهای اطلاع رسانی مراکز معاینه فنی سنگین، پایانه ها و صنوف حمل و نقل کالا مراجعه کنند.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 424231
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *