دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۱۲
۰
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان خبر داد

ارائه خدمات مهارت آموزی به هزار و 577 نفر از حاشیه نشینان در سیستان و بلوچستان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات مهارت آموزی به هزار و 577 نفراز ساکنان حاشیه شهرهای مختلف استان در طی نیمه نخست از سال جاری خبر داد.
ارائه خدمات مهارت آموزی به هزار و 577 نفر از حاشیه نشینان در سیستان و بلوچستان
به گزارش پهره، به نقل از عصرهامون خداداد اولیایی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: در نیمه ماهه نخست سال جاری، با هدف توسعه توانمندی و اشتغال و در راستای ارائه خدمات مهارت آموزی به کلیه اقشار و گروه های جامعه هزار 577 نفر از افراد ساکن در حاشیه شهرهای سیستان و بلوچستان آموزش ‌های مهارتی فرا گرفتند.

وی افزود: این در حالی است که سال گذشته  2هزار و 946 نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در مناطق حاشیه ای شهرهای استان  ارائه شده بود.

اولیایی تصریح کرد: این آموزش‌ها در رشته ‌های مختلف مهارتی شامل تاسیسات، برق، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی، فناوری اطلاعات، طلا و جواهر سازی، صنایع پوشاک، صنایع دستی، امور دام و ماکیان، فرش، امور قالی و بازرگانی و... ارائه شده است.

مدیرکل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای در 6 شهرستان زاهدان، زابل، ایرانشهر، چابهار، خاش و سراوان متولی اجرای این آموزش ‌ها بوده اند.

وی در پایان تصریح کرد: مهارت آموزی و ایجاد شرایط اشتغال در افراد می‌تواند علاوه بر تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی منجر به کاهش آمار بیکاری، مانع بروز انواع جرائم در جامعه شود.

انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 424232
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *