دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۳۴
۰
در پی بارندگی‌های اخیر رخ داد؛

نوید افزایش 70درصدی سطح زیر کشت محصولات زراعی در شهرستان نیکشهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر گفت: در پی بارندگی های اخیر با افزایش 70درصدی سطح زیر کشت محصولات زراعی در شهرستان نیکشهر مواجه خواهیم بود.
نوید افزایش 70درصدی سطح زیر کشت محصولات زراعی در شهرستان نیکشهر
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، حبیب رئیسی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: بارش های اخیر موجب تحرک جدی در کشاورزان منطقه شذ به گونه ای که پیش بینی می‌شود در سال زراعی جاری سه هزار و 150 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نیکشهر به زیر کشت انواع محصولات زراعی برود.

وی بیان کرد: درسال زراعی گذشته هزار و 523 هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت محصولات زراعی بوده که بیش از 11 هزار و 700 تن محصول تولیدی آن به بازار عرضه شده است.

این مسئول عمده محصولات زراعی شهرستان را سبزی و صیفی و محصولات جالیزی خارج از فصل نباتات علوفه ای شامل شبدر و یونجه و باقلا برشمرد و ادامه داد: خوشبختانه در راستای تغییر الگوی کشت و توسعه محصولات کم آب بر،سطح زیر کشت برنج به میزان 250 هکتار  کاهش یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر تصریح کرد: در راستای حمایت از کشاورزان شهرستان نیکشهر تاکنون250 تن  انواع کود و هزار و 320 کیلو گرم بذر به منطقه حمل و در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

گفتنی است خشکسالی های پی در پی خسارات هنگفتی به بخش کشاورزی نیکشهر وارد کرده و بارندگی های سال جاری نوید بازگشت کشاورزی شهرستان به روزهای پر رونق را در دل کشاورزان سختکوش منطقه نشانده است.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 424240
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *