سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۶:۰۲
۰
در 6 ماهه نخست سال رخ داد؛

جابجایی بیش از 4میلیون تن کالا در سیستان وبلوچستان/مواد نفتی و مصالح ساختمانی عمده کالاهای حمل شده

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌ کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: چهار میلیون و ۹۴۹ هزار تن کالا توسط 316 هزار سفر ناوگان باری در ۶ ماه نخست سالجاری در استان جابجا شد.
جابجایی بیش از 4میلیون تن کالا در سیستان وبلوچستان/مواد نفتی و مصالح ساختمانی عمده کالاهای حمل شده
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون محمد یاسین احمدیان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: چهار میلیون و 949 هزار تن کالا توسط 316 هزار سفر ناوگان باری در 6 ماه نخست سالجاری در استان جابجا شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد در تناژ و 46 درصد در تعداد سفر رشد داشته است.

وی با بیان اینکه این میزان کالا توسط  114 شرکت حمل و نقل داخلی استان جابجا شده است، ادامه داد: مواد نفتی و مصالح ساختمانی عمده کالاهای حمل شده طی این مدت بوده است.

وی با اشاره به اهمیت بندر چابهار به عنوان یک بندر مهم و استراتژیک در جنوب استان به دلیل دسترسی  به آبهای آزاد بین المللی از طریق اقیانوس هند که از مهم ترین ظرفیت های ترانزیتی این بندر اقیانوسی محسوب می شود، افزود: بیشترین حمل بار 6 ماه نخست سالجاری با یک میلیون و 481 هزار و 700 تن به این بندر اختصاص یافته است.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان  از ورود 94 فروند کشتی حامل کالاهای استراتژیک و تجاری به همراه فرآورده های نفتی در این مدت به بندر چابهار خبر داد و گفت: تعداد کشتی های ورودی طی این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 63 فروند 49درصد رشد داشته است.

احمدیان ادامه داد: یک میلیون و 562 هزار و 878 تن کالا در این مدت توسط کشتی های ذکر شده وارد بندر چابهار شده است که در مقایسه با سال گذشته در تناژ افزایش 109 درصدی را نشان می دهد.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خاطر نشان کرد: این استان به عنوان پهناورترین استان کشور با دارا بودن قابلیت‌های فراوان نظیر دسترسی به آبهای آزاد و بازارهای بزرگ کشورهای همسایه ظرفیت ویژه ای در زمینه صادرات و ترانزیت دارد.

احمدیان تصریح کرد: هم اینک 135 شرکت حمل و نقل داخلی در استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند که از این تعداد 10 شرکت حمل و نقل فرآورده های نفتی و تعداد 125 شرکت حمل و نقل داخلی کالا شامل شرکت و موسسات حمل و نقل خصوصی و شعبات شرکت های حمل و نقل دولتی می باشد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 424250
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *