يکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۶
۰

سیستان وبلوچستان رتبه نخست کشوری در تولید چای ترش را دارد

مدیر باغبانی جهاد كشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این منطقه رتبه نخست تولید چای ترش کشور را به خود اختصاص داده است،گفت: برداشت چای ترش از سطح 732 هكتار از زمین های كشاورزی این استان آغاز و تا اوسط آذرماه ادامه دارد.
سیستان وبلوچستان رتبه نخست کشوری در تولید چای ترش را دارد
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون اردشیر شهركی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: شهرستان های دلگان، ایرانشهر و میرجاوه عمده مناطق كشت چای در سیستان و بلوچستان محسوب می شوند که دلگان با داشتن 600 هکتار بالاترین سطح زیر کشت را دارا است.

وی با بیان اینكه از هر هكتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان 800 كیلوگرم محصول خشک برداشت می شود، گفت: پیش بینی می شود امسال در مجموع 586 تن چای ترش در این استان برداشت شود.

مدیر باغبانی جهاد كشاورزی استان با اشاره به اینکه سطح زیر کشت چای ترش در سال جاری نسبت به سال گذشته  بیش از 80 هکتار افزایش داشته است، افزود: سیستان وبلوچستان رتبه نخست تولید چای ترش کشور را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است چای ترش با خواص منحصر به فرد خود باعث كاهش فشار و چربی خون به عنوان شایع ترین امراض می شود و در نتیجه انسان با مصرف آن عمری طولانی تر خواهد داشت.

انتهای پیام/
کد مطلب: 424284
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *