شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۵۵
۰

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبر داد

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: در هفت ماهه سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به خارج کشور شاهد افزایش 93 درصدی صادرات بوده ایم.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان خبر داد
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره ایوب کرد در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: 689 هزار و 58 تن کالادر هفت ماهه سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به خارج کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 93 درصدی را نشان می دهد.

وی بیان کرد: افزایش صادرات از این پایانه مرزی نشان از اهمیت آن و تاثیر مثبت سیاست های اقتصادی دولت در این زمینه دارد.

وی گاز مایع، میلگرد، هیدروکربن و حلال را از عمده کالاهای صادراتی از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت ذکر کرد و گفت: این پایانه مرزی از جایگاه ویژه ای از لحاظ حمل و نقل، ترانزیت کالا و تردد مسافر برخوردار است به طوری که با برنامه ریزی و استفاده از فرصت های در نظر گرفته شده در چهارچوب همکاری و توافقنامه های فی مابین، سود سرشاری عاید کشور خواهد شد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از واردات 94 هزار و 871 تن کالا در هفت ماه سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور خبر داد و افزود: برنج، انبه، کنجد و گوشت عمده کالاهای وارداتی این پایانه مرزی را در هفت ماه سالجاری تشکیل دادند.

کرد بیان کرد: مجموع ترانزیت انجام شده در پایانه مرزی میرجاوه نیز در این مدت 177 هزار و 177 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 144 هزار و 190 تن افزایش 25 درصدی را نشان می دهد.

وی در پایان به اشاره به موقعیت ویژه مرز زمینی رسمی میرجاوه افزود: تردد 272 هزار و 427 مسافر در هفت ماهه امسال در پایانه مرزی میرجاوه ثبت شده که با افزایش 58 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشان از اهمیت این پایانه مرزی به ویژه در طرح تردد زائرین خارجی دارد.

انتهای پیام/
 
کد مطلب: 424395
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *