دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰
۰
​دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان:

دستور جمع آوری دکه های فروش آزاد کپسول صادر شد/ استفاده از ظرفیت بسیج در ساماندهی توزیع گاز و جلوگیری از تخلفات

حجت الاسلام علی موحدی راد از استفاده از ظرفیت بسیجیان زاهدان در ساماندهی به وضعیت توزیع گاز و جلوگیری از بروز تخلف در شهرستان خبر داد.
دستور جمع آوری دکه های فروش آزاد کپسول صادر شد/ استفاده از ظرفیت بسیج در ساماندهی توزیع گاز و جلوگیری از تخلفات
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون؛ حجت الاسلام علی موحدی راد با حضور در جایگاه توزیع گاز مایع در منطقه زیباشهر زاهدان از روند توزیع گاز بازدید کرده و در حاشیه این بازدید به زاهدنیوز گفت: با توجه به اینکه شرکت الیاس گاز نتوانسته گاز مایع مورد نیاز را تامین کند متاسفانه امروز شاهد هستیم که مشترکین این شرکت نیز به مشتریان شرکت پرسی ایران گاز اضافه شده و باعث ایجاد صف های طولانی شده است.

دادستان زاهدان ادامه داد: دلیل بعدی این افزایش صف ها، فروش غیرقانونی گاز توسط خودروهای توزیع کننده است که به دکه ها و مغازه های فروش آزاد، کپسول را با قیمت بالاتری می فروشند و در این رابطه امروز دستور جمع آوری همه دکه های فروش کپسول آزاد صادر شد و همه باید از سطح شهر جمع آوری شود.


وی افزود: همچنین در تخلف دیگری گاز مایع را به مغازه ها و مکانیک هایی که خودروها را گازسوز می کنند می فروشند که این نیزتخلف است و درصورت مشاهده با متخلفان برخورد خواهد شد.


دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان تاکید کرد: از فرمانده سپاه ناحیه زاهدان درخواست کردیم که یک بسیجی همراه هر خودروی توزیع گاز در نظر بگیرد تا با استفاده از ظرفیت بالای نیروهای مخلص بسیجی جلوی تخلفات را بگیریم و گاز به درستی به دست مصرف کننده اصلی یعنی مردم برسد.

موحدی راد با اشاره به اینکه تفاوت قیمت بین گاز و بنزین باعث استفاده بیشتر در خودروها شده است بیان کرد: گاز به جای سوخت خودروها نیز استفاده زیادی در شهرستان دارد که این خود باعث ایجاد صف های طولانی شده است.

وی خاطرنشان کرد: این روند توزیع به هیچ عنوان قابل قبول نیست و درواقع این گونه توزیع کردن گاز در شان مردم صبور این استان نیست و باید گاز درِخانه مردم تحویل شود اما با توجه به مشکلات به وجود آمده این روند توزیع موقتی خواهد بود.

موحدی راد درپایان با اشاره به برخورد با متخلفین گفت: درصورتی که هرکدام از شرکت های توزیع قصور و تخلفی در امر توزیع گاز داشته باشند با آنها برخورد سختی خواهدشد.


شه بخش نیز در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: شرکت الیاس گاز خصوصی بوده و در حال حاضر با مشکل تامین گاز مواجه است و گازسوزکردن خودروها و استفاده گاز برای گرم کردن منازل، باعث استفاده بی رویه گاز مایع و درنهایت افزایش طول صف ها شده است.


مدیرعامل شرکت پرسی ایران گاز با اشاره به اینکه چهار نقطه برای توزیع گاز در شهر زاهدان درنظرگرفته شده است، افزود: این شرکت بالغ بر یکصدهزار مشترک دارد و درواقع این روند توزیع موقتی است چرا که باید گاز درب منزل توزیع شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 424496
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *