جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۴
۰
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛

شهید مفتح منادی وحدت/مجلس شاه کلید اغتشاشات اخیر

امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر با اشاره به این که شهید آیت الله مفتح، از پیش کسوتان و منادیان وحدت در حوزه و دانشگاه بوده است گفت: شاه کلید اتفاقات اخیر در کشور مجلس می باشد.
شهید مفتح منادی وحدت/مجلس شاه کلید اغتشاشات اخیر
به گزارش پهره، حجت الاسلام والمسلمین شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته در بین نمازگزاران در ایرانشهر بیان کرد: 27 آذر سالروز شهادت آیت الله مفتح است، این عالم ربانی از پیشگامان اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه بوده و در راه تحقق این مهم، فعالیت های چشم گیری انجام داد.
وی افزود: این عالم بزرگوار به خوبی دریافته بود که دانشگاه و حوزه، دو بال برای پرواز در فضای عزتمندی، استقلال، دانش و معنویت هستند که اگر آسیبی به یکی از این دو بال وارد آید، یا این که این دو بال، با هم و هماهنگ نباشند، هم حوزه و هم دانشگاه و هم جامعه، لذت پرواز در اوج را از دست می دهند و از تعالی و کمال لازم باز خواهند ماند.
امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر تصریح کرد: وحدت دو قشر متفکر جامعه تشیّع حوزه و دانشگاه از اهمّیت بالا و جایگاه ویژه ای برخوردار است.
وی ادامه داد: تصویری که از عالمان و دانشمندان دانشگاهی و حوزوی در فرهنگ دینی ترسیم شده است، محبت، همیاری، همسویی، مسئولیت پذیری و از خود گذشتگی است این همسویی فقط یک سفارش و درخواست عادّی نیست بلکه یک وظیفه و تکلیف و مسئولیت الهی است. شهید مفتح پیشگام وحدت حوزه و دانشگاه بود.
ابطحی با اشاره به ناآرامی های دی ماه سال96و آبان ماه سال 98خاطر نشان کرد: اغتشاشات و آشوب گری های اخیر خسارت زیادی به مردم تحمیل کرد و قابل جبران نبود.
وی عنوان کرد: ملت ایران باید در انتخابات بیشترین دقت را داشته باشند و از گذشته عبرت بگیرند و با اهل تقوا و بصیرت مشورت کنند.
این خطیب جمعه گفت: شاه کلید تمام این ناآرامی ها و اختلاس های میلیاردی و خروج 80تن طلا از بانک ملی مرکزی و خصوصی سازی ها در کشور چه شخصی بوده است.
وی اضافه کرد: کارهایی که اخیرا به دست این کلیدداران انجام شد باعث تنگ شدن عرصه بر مردم شده است.
امام جمعه ایرانشهر اذعان کرد: کلیددار این کلید مجلس بوده است که می توانستند با اقداماتی که انجام دهند برای جامعه موثر واقع شوند.
وی در پایان تاکید کرد: اگر در مجلس افراد مسئولیت پذیر و دلسوز مردم، انتخاب شود بسیاری از مشکلات جامعه حل می شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 424575
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *