سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ۰۸:۰۵
۰

دستاورد بی سابقه ترین بارش درایرانشهر،400 میلیارد ریال خسارت است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر از اعلام شماره جدید کوپن نفت سفید خبرداد و گفت: با توجه به بارندگی اخیر تاکنون برآورد اولیه خسارت متحمل 400میلیارد ریال بوده است.
دستاورد بی سابقه ترین بارش درایرانشهر،400 میلیارد ریال خسارت است
ابوذر کوثری در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: طبق هواشناسی در حال حاضر سامانه بارشی از ایرانشهر خارج شده است و در طی چند روز اخیر بارندگی کم سابقه ای در این منطقه رخ داد.
وی افزود: بیش ترین بارندگی در شهر بزمان با حجم 127میلی متر بوده است.
فرماندار ایرانشهر ادامه داد: 48ساعت قبل از شروع بارندگی تدابیر لازم در جهت ایجاد سیل بندها جدید جهت انحراف رودخانه های فصلی و لایروبی در محل اسکان مردم در اطراف روستاهای این شهرستان انجام شده بود و کلیه دهیاران، بخشداران و ستاد بحران این منطقه آماده باش کامل بودند.
وی اضافه کرد: با توجه به مجموعه اقدامات انجام شده تاکنون خسارت جانی در ایرانشهر نداشتیم. اما به برخی از زیرساخت ها خصوصا در بخش کشاورزی، باغات و شهری و خطوط انتقال برق، خسارت عمده ای وارد شده است.
کوثری با بیان این که بارندگی اخیر ریزش مسکن های روستایی آهودره بخش بزمان، منطقه دشت سمسور را در پی داشته است، عنوان کرد: کمک و امداد رسانی به این مناطق در حال انجام است و خسارت دقیق تاکنون برآورد نشده است.
وی با اشاره به این که برآورد خسارت اولیه مالی متحمل شده 400میلیارد ریال می باشد، گفت: در حال حاضر در حوزه ایرانشهر و بخش مرکزی مشکل خاصی وجد ندارد اما در بخش بزمان راه های مواصلاتی در برخی روستاها برقرار نشده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: علاوه بر قطع شدن ارتباط مخابراتی، راه های مواصلاتی 25روستا در جنوب بخش بزمان به دلیل آبگرفتگی مسدود شده است که نیروهای امدادی جهت تخلیه آب و کمک به مردم این منطقه اعزام شده اند.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر راه های مواصلاتی اصلی باز است.
فرماندار ایرانشهر با اشاره به برودت هوا که در طی چند روز آینده وجود دارد گفت: ضمن اعلام شماره کوپن جدید توزیع نفت سفید، به دلیل شرایط اضطراری شرکت نفت موظف به توزیع نفت سفید در بخش بزمان می باشد.
وی اذعان کرد: اقلامی همچون پتو، چادر، موکت، آب معدنی به مناطق آسیب دیده بخش بزمان که توسط ارتش، هلال احمر، فراهم شده بود ارسال شد.
کوثری در پایان با اشاره به این که نیروهای سپاه از اعضا اصلی ستاد بحران بوده اند، گفت: این ارگان با کلیه امکانات، ماشین آلات سنگین در جهت کار مستحکم سازی، ایجاد سیل بند، لایروبی نهایت همکاری را داشته اند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 424694
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *