پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ۰۰:۱۰
۰
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

خسارت به میزان 7میلیارد تومان، دستاورد سیل در بلوچستان/ راه اندازی بیمارستان صحرایی از ضروریات بلوچستان است

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با اشاره به خسارت 7میلیارد تومانی زیر ساخت های مراکز درمانی و بهداشتی توسط سیل، گفت: احداث بیمارستان‌های سیار مجهز در منطقه بلوچستان ضروری است.
خسارت به میزان 7میلیارد تومان، دستاورد سیل در بلوچستان/ راه اندازی بیمارستان صحرایی از ضروریات بلوچستان است
محمد مهران امینی فرد در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: قبل از سیل، تمهیدات لازم برای خدمت رسانی در حوزه سلامت با رویکرد مراقبت های بهداشتی اولیه اندیشیده شده بود به گونه ای که گروه های آسیب پذیر، بیماران و مادران باردار شناسایی و به محل های امن منتقل شدند.
وی افزود: علی رغم گذشت چند روز از سیل و فروکش شدن آب، مشکل جدی بهداشتی و درمانی در مناطق سیل زده نداریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: ۵۲ مادر باردار با کمک اورژانس به محل های امن منتقل شدند و با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت، واکسن های مورد نیاز تامین شده است.
وی اضافه کرد: اورژانس هوایی راه اندازی شده در ایرانشهر، کمک بسیار زیادی در خدمت رسانی به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان کرد و امیدوارم که اورژانس هوایی چابهار با وجود ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و مخاطرات طبیعی، به زودی راه اندازی شود.
امینی فرد تصریح کرد: در سیل اخیر به ۸۰ خانه بهداشت و ۳۵ مرکز جامع خدمات سلامت در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خسارت وارد شد که بر اساس برآوردها برای جبران آن به حدود ۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی در پایان به بیان مشکلات این دانشگاه و لزوم کمک وزارت بهداشت برای حل آن ها پرداخت و گفت: راه اندازی دو سوله بحران و دو بیمارستان صحرایی برای زمان های بحرانی در ایرانشهر و چابهار، توسعه ناوگان اورژانس ۱۱۵ به میزان حداقل ۵۰ دستگاه آمبولانس و دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و تکمیل پروژه اورژانس بیمارستان امام علی(ع) چابهار از نیازهای اصلی این دانشگاه است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 424699
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *