شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۴
۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خبر داد:

خدمات رساني 77 پايگاه اورژانس به سیل زدگان/ اعزام 16تیم عملیاتی بهداشتی به مناطق سیل زده

محمد مهران امینی فرد با اشاره به اعزام 16تیم عملیاتی بهداشتی به مناطق سیل زده گفت: خدمات رساني توسط 77 پايگاه اورژانس به سیل زدگان در بلوچستان در حال انجام است.
خدمات رساني 77 پايگاه اورژانس به سیل زدگان/  اعزام 16تیم عملیاتی بهداشتی به مناطق سیل زده
محمد مهران امینی فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با توجه به بارندگی شدید و سیل اخیر در بلوچستان خدمات رسانی به بیماران و مراجعین تمام مراکز بهداشتی و درمانی سطح دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر استمرار دارد و هیچ خللی در روند ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به وجود نیامده است.
وی افزود: اقدامات و هماهنگی های لازم جهت ارائه خدمات لازم به مادران باردار ساکن در مناطق مستعد سیل و بحران پیش بینی و تاکنون 37 مادر باردار به بیمارستان امام علی(ع) چابهار منتقل شده و سایر مادران باردار نیز تحت نظر هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: 77 پایگاه اورژانس زمینی به همراه دو فروند بالگرد اورژانس هوایی ایرانشهر و گناباد و 6 تیم واکنش سریع فوریت های پزشکی در منطقه مستقر هستند و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
وی خاطر نشان کرد: 16 تیم عملیاتی بهداشتی به منظور ارزیابی مستمر وضعیت بهداشت محیط، بیماری های منتقله از آب و سایر خدمات بهداشتی در شهرستان های چابهار و کنارک مستقر هستند و شرایط بهداشتی این مناطق کاملا تحت کنترل است.
امینی فرد عنوان کرد: فعلا کمبود دارویی وجود ندارد و با همکاری سازمان غذا و دارو اقلام دارویی مورد نیاز تامین شده و الباقی نیز در روزهای آینده ارسال خواهد شد.
وی گفت: واکسن و سرم های لازم برای شرایط پس از سیل و کنترل بیماری ها با کمک مرکز مدیریت بیماری های واگیر و معاونت بهداشت وزارت بهداشت تامین شده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 424708
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *