چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۰۴
۰
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

تامین آب آشامیدنی سالم نیاز اصلی سیل زدگان بلوچستان است

فرهاد دادگر با اشاره به نیاز ضروری به آب آشامیدنی سالم در مناطق سیل زده گفت: تاکنون هیچ طغیان بیماری در مناطق سیستان و بلوچستان وجود ندارد.
تامین آب آشامیدنی سالم نیاز اصلی سیل زدگان بلوچستان است
فرهاد دادگر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی کشور، اقدات و استراتژیکی برای محافظت از گروه های آسیب پذیر در مناطق سیل زده منطقه بلوچستان انجام شده بود و تا کنون، هیچ طغیان بیماری در این حوزه ها، نداشتیم.
وی افزود: مهم ترین چالش پیش روی ما در مناطق سیل زده، تامین آب آشامیدنی سالم به مقدار کافی است که متاسفانه هنوز شبکه های آب رسانی به شکل بهداشتی وارد مدار نشده اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: از ارگان های مربوطه از جمله سازمان آب و فاضلاب، تقاضا تامین آب آشامیدنی سالم مورد نیاز مردم در مناطق سیل زده را داریم.
وی عنوان کرد: قبل از وقوع سیلاب در جنوب استان سیستان و بلوچستان، 169 مادر باردار به محل های امن منتقل شدند و در طول وقوع سیل، 62 مادر باردار، زایمان کردند.
دادگر تصریح کرد: 55 مادر باردار نیز در حین سیل توسط بالگردهای اورژانس 115 و ماشین های سنگین، به محل های امن منتقل شدند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تاکنون تمام دام هایی که در مسیر زندگی مردم در شهرستان کنارک و چابهار بودند، دفن شده اند و مشکل لاشه و دام های تلف شده در مناطق سیل زده، برطرف شده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 424715
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *