جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۳:۲۳
۰
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛

مردم با حضور پرشکوه شان چشم دشمنان را کور می کنند/شرکت در انتخابات وظیفه ای دینی و شرعی

امام جمعه ایرانشهر با اشاره به این که، مردم با حضور پرشکوه شان چشم دشمنان را کور می کنند، گفت: فردی که به کاندیدای غیر اصلح رای دهد مانند کسی می باشد، که آب در آسیاب دشمن ریخته است.
مردم با حضور پرشکوه شان چشم دشمنان را کور می کنند/شرکت در انتخابات وظیفه ای دینی و شرعی
به گزارش پهره، حجت الاسلام و المسلمین شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز جمعه این هفته در بین نمازگزاران در مصلی فاطمه الزهرا افزود: انگلیسی ‏ها پس از جنگ جهانی اول به این نتیجه رسیدند که جهت دست یابی بیشتر به منابع ایران، به ناچار باید کودتایی در این کشور انجام دهند تا حکومت سرسپرده‏ای را بر سر کار آورند. در این راستا آنان دو مهره وابسته سیاسی و نظامی نیاز داشتند که از این میان سیدضیاءالدین طباطبایی را به عنوان چهره سیاسی و رضاخان پهلوی را به عنوان چهره نظامی انتخاب کردند.
وی ادامه داد: قبل از کودتا، رضاخان توافق کرد که پس از فتح تهران توسط نیروهای قزاق، مقام نخست‏ وزیری به سیدضیاءالدین سپرده شود. سرانجام در اوایل اسفند 1299ش، قوای قزاق به فرماندهی رضا خان از قزوین به سوی تهران حرکت کردند و بدون هیچ گونه مشکل جدی در سوم اسفند، تهران را تصرف کردند.
امام جمعه ایرانشهر اضافه کرد: رضاخان به دلیل فرمان برداری از دولت انگلیس و سرکوب جنبش ‏های آزادی ‏خواهانه مردم ایران، به عنوان عاملی جهت تمرکز قدرت در کشور و حفظ منافع نامشروع انگلیس، مورد حمایت شدید این کشور بود.
وی با اشاره به روز سه شنبه، ششم اسفندماه ۹۸، که مصادف با اول ماه رجب و ولادت امام محمد باقر(ع) است، عنوان کرد: یکی از ماه بزرگ خدا رجب می باشد و ماهی در احترام و فضیلت به آن نمی‌رسد.
ابطحی خاطر نشان کرد: در ماه رجب انسان مومن، وجود خود را برای ماه مبارک رمضان پاکسازی می کند.
وی تصریح کرد: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران یکی از نماد‌های اصلی مردم سالاری دینی است و حضور گسترده مردم با سلایق مختلف در انتخابات نشان دهندۀ پایبندی ملت ایران اسلامی به آرمان‌های انقلاب و پیوند ناگسستنی ملت ایران با نظام اسلامی است.
این خطیب جمعه، با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در خصوص حضور مردم در انتخابات، گفت: «همین انتخابات‌ها، همین پای صندوق رفتن‌ها، همه‌ی این ها مظهر حضور و نشان دادن اقتدار مردم است.
وی عنوان کرد: هر کس در انتخابات شرکت کند و به فرد اصلح و شایسته رای دهد، علاوه بر این که به وظیفه شرعی خود عمل کرده، باعث به نمایش گذاشتن اقتدار کشورش شده است.
ابطحی، امام جمعه ایرانشهر گفت: فردی که به کاندیدای غیر اصلح رای دهد مانند کسی می باشد، که آب در آسیاب دشمن ریخته است؛ شخصی هم رای باطل و سفید به صندوق آراء بیندازد دارای دو چهره سیاسی می باشد و غیر قابل اعتماد است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 424815
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *