دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۵۸
۰
از شایعه تا واقعیت؛

افطار با آب آغشته به گازوئیل/نمونه برداری از آب شرب سیب و سوران انجام شد

در پی مطالبه مردم و عتراض شهروندان نسبت به بوی گازوئیل در آب مرکز بهداشت شهرستان سیب و سروان از آب مناطق مختلف این شهرستان نمونه برداری کرد.
افطار با آب آغشته به گازوئیل/نمونه برداری از آب شرب سیب و سوران انجام شد
به گزارش  پهره؛ به نقل از شستون، برخی از شهروندان سیب و سورانی در شبکه های اجتماعی از نامناسب بودن آب شرب و لوله کشی  و اینکه دارای طعم گازوئیل است ابراز گلایه و خواستار پیگیری این موضوع از مسئولین مربوطه شدند.
 
این موضوع تا جایی پیش رفت که برخی مسئولین نیز به این موضوع واکنش نشان داده و آن را شایعه ای بیش ندانستند اما شهروندان با پافشاری بر موضع خود از افطار با آب آغشته به گازوئیل گلایه کردند.
 
آب سیب و سوران هیچ مشکلی ندارد
 
در همین راستا نعمان رئیسی مدیر امور آب سیب و سوران در گفت و گو با خبرنگار ما، ضمن تکذیب وجود گازوئیل در آب شرب این شهرستان،  انجام حفاری چاه های دهانه گشاد و نیمه عمیق معمولا با دستگاه های هیدرولیکی و پنتامیک جهت برداشت آب از کف چاه و کف شکنی انجام می شود.
 
 وی با بیان اینکه از سوخت های فسیلی در چاه ها مورد استفاده قرار نمی گیرد، افزود: در حین عملیات خاک برداری احتمال خرابی از هر دو دستگاه وجود دارد  و به محض خراب شدن دستگاه، آب از مدار بهره برداری خارج می شود تا دستگاه تعمیر شود.
 
رئیسی این اطمینان را به شهروندان داد که هرگز از گازوئیل و دیگر سوخت های فسیلی در عملیات های حفاری استفاده نمی شود و آب شرب این منطقه هیچ گونه ضرری برای سلامت ندارد.
 
وی خاطر نشان کرد: در روزهای اخیر انشعاب غیر مجاز برخی از شهروندان برخورد قانونی انجام شده از این طریق در شبکه های اجتماعی به دنیال تشویش اذهان عمومی هستند.
 
نمونه برداری از آب سوران انجام شد
 
ایوب کرد تمینی  رئیس مرکز بهداشت شهرستان سیب و سروان نیز در گفت و گو با خبرنگار ما، گفت: در اثر تعمیر چاه های منطقه به نظر می رسد به مقدار خیلی اندک روغن به داخل آب نشت کرده باشد که آب تخله شده است.
 
وی افزود: همچنین در پی اعتراض شهروندان، آب مورد نظر نمونه برداری و به آزمایشگاه تحویل داده شد.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان سراوان این امید را به مردم داد که سلامتی آنها به خطر نخواهد افتاد و گفت: بهتر است شهروندان از این آب برای شرب استفاده نکنند تا امور آب بتواند به طور کامل آب را تخلیه کند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 425151
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *