چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۵۰
۰
امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر؛

جهانیان برای حمایت دوباره از آزادی قدس لحظه شماری می کنند

حجت الاسلام والمسلمین محمد تقی افضلی تبار گفت: مسئله قدس و فلسطین به هیچ عنوان فراموش شدنی نیست و جهانیان برای حمایت دوباره از آزادی قدس لحظه شماری می کنند.
جهانیان برای حمایت دوباره از آزادی قدس لحظه شماری می کنند
محمد تقی افضلی تبار، امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره، با اشاره به سخن پیامبر اسلام(ص) که فرموده هر کس در زمینه گرفتاری های مسلمانان دغدغه نداشته باشد مسلمان نیست، بیان کرد: فلسطین توسط صیهونیست ها غصب شده است و یکی از وظایف مهم همه در جهان اسلام این می باشد که دست در دست هم بدهند و از مردم مظلوم این کشور حمایت کنند.


وی افزود: فلسطین متعلق به مسلمانان است و یهودیان این کشور را با زور و جنگ غصبکردند و این کار آنان با کشتار مسلمانان همراه می باشد که این رژیم صهیونیستی اشغالگر حق زندگی در این مکان را ندارند.


امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: اگر رژیم اشغالگر قدس می خواهد در فلسطین زندگی کند و حق حیات داشته باشد باید به صورت مسالمت آمیز با مشورت مردم آن طی انتخابات سالم حکومت مسلمانانه پسندانه تشکیل دهند.


وی تصریح کرد: یهودیان با تند روی و کودک کشی باعث آزار و اذیت مردم مظلوم فلسطین می شوند.


افضلی تبار در تکمیل مطلب فوق؛ عنوان کرد: یکی از وظایف ما پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین است که در واقع اعلام این حمایت در وهله اول دفاع از خودمان است.


این خطیب جمعه اضافه کرد: یکی از اهداف مهم صیهونیست ها بعد از غصب فلسطین این است که طبق عقایدشان سایر کشورهای مسلمان چون لبنان، عراق و حتی عربستان نادان را که با آنان همکاری می کند را اشغال کنند.


وی تصریح کرد: یهودی ها و صیهونیست ها نژاد پرست هستند و خواسته های فراوانی دارند و یکی از اعتقادات آنان این است که نسل برتر انسان ها می باشند و سایرین برای بردگی شان خلق شده اند.


امام جمعه موقت اهل تشیع ایرانشهر گفت: مسلمانان بالاخص ایرانیان نباید در دفاع از کشور مظلوم فلسطین کوتاهی کنند و این حمایت آنان را وظیفه اسلامی و انسانی خود بدانند.


وی اضافه کرد: روز قدس آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و یادگار امام راحل می باشد و دلیل اصلی نامگذاری این مناسبت این بوده که حمایت از فلسطین به فراموشی سپرده نمی شود و مردم جهان در سر تا سر عالم برای دفاع و آزادی این کشور مظلوم اعلام آمادگی کردند و به زودی هم این هدف آنان محقق می شود.


انتهای پیام/
کد مطلب: 425235
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *