سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۰
۰
غول پیکرانی که چهره شهر را مخدوش کردند؛

رژه ماشین آلات سنگین تهدیدی برای ساکنان ایرانشهری/ ورود خودروهای بیابانی به شهر خطرافرین است

تردد و پارک کامیون ها و ماشین آلات سنگین در محله های مسکونی به ویژه خیابان خاتم و بلوچ در ایرانشهر موجی از نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته است.
رژه ماشین آلات سنگین تهدیدی برای ساکنان ایرانشهری/ ورود خودروهای بیابانی به شهر خطرافرین است
به گزارش پهره؛ معضل بزرگی به نام نبود جای پارک برای ماشین‌های سنگین باعث شده است اکثر رانندگان این وسایل نقلیه آن ها را در معابر عمومی و ورودی شهر در جلو تعمیرگاه های فعال و غیر فعال در شهرستان ایرانشهر پارک کنند که علاوه بر افزایش حوادث، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای شهروندان این منطقه شده است.


شهر ایرانشهر حتی برای پارک خودروهای سبک هم مکان مناسب برای پارک ندارد، ولی این روزها وسایل نقلیه سنگین، علاوه بر آلودگی‌های زیست‌ محیطی، باعث مخدوش شدن چهره ورودی شهر ایرانشهر شدند.


آلودگی خیابان‌ها


محمد نصیر آبادی ،یک شهروند ایرانشهری ساکن بولوار خاتم در گفت و گو با خبرنگار پهره گفت: متاسفانه هر شب شاهد پارک کامیون‌ها و ماشین های سنگین مختلفی در کنار معابر هستیم که این مساله باعث ایجاد مشکلات زیست‌محیطی برای مردم می‌شود.


وی افزود: اکثر ماشین آلات سنگین حامل مواد نفتی، بنزین، گاز و گازوئیل هستند و بعد از پارک کردن آن ها بوی نامطبوع تمام محله ما را فرا می‌گیرد.
نصیر آبادی ادامه داد: اکثر کامیون‌ها روغن‌ریزی دارند که باعث می‌شود سطح آسفالت خیابان خاتم به مرور زمان از بین برود.


چهره شهر نازیبا شده است


وی اضافه کرد: متاسفانه تعداد زیادی از معابر اصلی و خیابان های بلوچ و خاتم ایرانشهر به پایانه باربری تبدیل شدند و چهره شهر زشت شده است.


این شهروند تصریح کرد: از مسئولان نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی درخواست داریم این موضوع را به‌ جدی پیگیری کنند و شهرداری هم به ایجاد پارکینگ اقدام کند تا این ماشین آلات به مکان مناسبی جهت پارک منتقل شوند.


مکان مناسب پارک نداریم


یکی از رانندگان وسایل نقلیه سنگین در شهر ایرانشهر در گفت‌وگو پهره گفت: برای جلوگیری از سرقت‌ احتمالی مجبور هستیم کامیون‌ها را در شهر پارک کنیم. در شهر وسایل نقلیه سنگین زیادی وجود دارد و باید یک محل مناسب برای پارک آنان در نظر گرفته شود.


وی افزود: در خیابان خاتم وجود تعمیرگاه های ماشین آلات باعث شده جهت پارک ماشین ما به این محله مراجعه کنیم.


ساماندهی مکان پارک خودروهای سنگین


ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: وجهه این شهرستان به ویژه در ورودی آن با وجود انواع تعمیرگاه های ماشین آلات سنگین مخدوش بوده و لازم است ساماندهی این اماکن در سطح شهر با اولویت تعمیرگاه های خودروهای سنگین به تدریج در دستور اقدام قرار بگیرد.


وی افزود: این پذیرفتنی نیست که تانکرهای سوختکش با توقف های غیر متعارف در یکی از خیابان های اصلی شهر و در جلوی تعمیرگاه هایی که احتمالا بخشی از آن ها فاقد مجوز فعالیت هستند با ایجاد آلودگی زیست محیطی، شهری و در مقابل چشم شهروندان به نقض حقوق آن ها بپردازند.


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر ادامه داد: در این راستا در فاز اول اجرای این طرح و در اقدامی ضربتی از امروز عوامل زحمتکش انتظامی و پلیس راهور با همکاری سایر ارگان ها نسبت به جریمه و حمل کلیه تانکرهای سوخت کش و سایر ماشین آلات بلوارهای خاتم و بلوچ واقع در این شهرستان به پارکینگ اقدام می کنند و از این به بعد ورود این وسیله ها به سطح شهر ممنوع خواهد شد.


وی اضافه کرد: در اقدامی موازی و همزمان با جمع آوری این ماشین آلات، شهرداری موظف است طی هفته جاری نسبت به جانمایی محل جدید احداث مجتمع کارگاهی با اداره کل مسکن و شهرسازی توافق اولیه خود را نهایی و زمینه را برای انتقال تعمیرگاه ها مهیا کند.


ابوذر کوثری تصریح کرد: در حرکت همگام دیگر نیز در ایرانشهر اتحادیه تعمیرکاران با همکاری اداره صمت موظف است، تعمیرگاه های مجاز و غیر مجاز را از همدیگر تفکیک و نسبت به بروزرسانی مجوزهای قانونی اقدام و از صدور مجوز برای تعمیرگاه و تعویض روغنی های جدید در مناطق مرکزی شهر خودداری کند.


وی در پایان خاطرنشان کرد: تعمیرگاه های غیر مجاز در سطح ایرانشهر را با برنامه مشخص تعطیل و یا زمینه اخذ مجوز قانونی آنان باید توسط ارگان های ذیربط مهیا شود.


انتهای پیام/
کد مطلب: 425453
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *