شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰
۰
مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون ووشو ایران:

از ورزشکاران برای اهدای خون دعوت به عمل می آورم/نذر خون چیزی فراتر از کمک ‏معیشتی است

عباس شیبک با اشاره به توفیقاتی که در سه مرحله گذشته پویش کمک مومنانه نصیب مردم ‏شده است، گفت: اهدای خون کامل کننده سه مرحله قبل و چیزی فراتر از کمک ‏معیشتی است.
از ورزشکاران برای اهدای خون دعوت به عمل می آورم/نذر خون چیزی فراتر از کمک ‏معیشتی است
به گزارش پهره عباس شیبک، مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون ووشو ایران در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به تداوم کمک های مومنانه در راستای کمک به اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا افزود: موج دیگر همدلی و انسانیت در روزهای کرونایی را روز پنجشنبه 15 خردادماه در سراسر کشور این بار در قالب طرح اهدای خون شاهد خواهیم بود تا در تداوم پویش کمک‌های مومنانه که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند با اهدای خون و اطلاع رسانی در این خصوص به زیبایی ترسیم و سلامتی را با نیازمندان آن تقسیم کرد.
 
وی با بیان اینکه اهدای خون نوعی خیرات و اعمال نیکو مانند صدقه، انفاق و احسان است، ادامه داد: بیماری کرونا باهمه تلخی ها و آثار سویی که داشت اما در ایران صحنه ها و لحظات زیبایی  از انسجام و همدلی را به تصویر کشید، در سه مرحله از رزمایش کمک مومنانه که پس از فرمان مقام معظم رهبری انجام گرفت همه اقشار جامعه پای کار آمدند و با یک حضور بی نظیر توانستند انسانیت را در وجود همه دنیا بیدار کنند.
 
مربی تیم ملی ووشو بیان کرد: در تداوم و البته تکمیل این سه مرحله از رزمایش بار دیگر مردم ایران با لبیک به ندای رهبر انقلاب می خواهند این بار دست یاری خود را به دست بیماران محتاج به خون و فرآورده های آن برسانند و دیگر نقش آفرینی خود را به رخ دنیا بابت کمک به هم نوع انجام‌دهند.
 
وی تصریح کرد: مردم ایران بارها نشان دادند که بخشش در زندگی و کمک به هم نوعان در سیره زندگی آنان ساری و جاری است، اینبار نیز با اهدای زندگی به بیماران نیازمند به ویژه در این خطه از کشور که بیماران تالاسمی زیادی چشم انتظار هستند، اهدای خون نه تنها نجات بخش جان انسانهای دیگر است بلکه ضامن سلامت خود فرد نیز محسوب می شود.
 
رئیس هیات ووشو استان سیستان وبلوچستان ادامه داد: در این میان ورزشکاران نیزعلاوه براینکه افراد سالم و تندرست جامعه محسوب می شوند به عنوان نماد معرفت و مردانگی و نیروی محرکه مطمئنا در کنار سایر اقشار خواهند بود و به وظیفه انسانی خود عمل خواهند کرد.
 
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: همیشه مردم برای سلامتی و موفقیت ورزشکاران دعا می کنند این بار ما ورزشکاران به ندای رهبرمان لبیک خواهیم گفت و با اهدای خون به هم‌نوع خودمان کمک می کنیم.
 
شیبک افزود:‏ از آنجایی که با شیوع ویروس کرونا مراجعات مردمی به مراکز اهدای خون کم شده می توان گفت اهدای خون به بیماران نیازمند به ویژه در استانی مانند سیستان ‏وبلوچستان که بیشترین بیماران تلاسمی کشور را دارد یکی از مصادیق کمک مومنانه ‏است.
 
 
مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون ووشو ایران در پایان با اشاره به توفیقاتی که در سه مرحله گذشته پویش کمک مومنانه نصیب مردم ‏شده است، گفت: اهدای خون کامل کننده سه مرحله قبل و چیزی فراتر از کمک ‏معیشتی است.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 425518
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *