يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸
۰
مدیر عامل ایران خودرو خبر داد؛

آخرین جزئیات از دور جدید ثبت نام خودرو؛ سرنوشت خودروهای دارای نقص چه می‌شود؟

مقیمی با اشاره به تنوع محصولات در پیش فروش آتی ایران خودرو گفت: هفته آینده فرایند قرعه کشی را انجام خواهیم داد.
آخرین جزئیات از دور جدید ثبت نام خودرو؛ سرنوشت خودروهای دارای نقص چه می‌شود؟
 به گزارش پهره به نقل از خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به تنوع محصولاتی که در فرایند پیش فروش در دوره بعدی وجود خواهد داشت، گفت: هفته آینده در همین ساعات فرایند قرعه کشی را انجام خواهیم داد.
بیشتر بخوانید: قرعه کشی محصولات ایران خودرو آغاز شد
مقیمی گفت: موضوع پلاک فعال و خودرو‌های فرسوده را در نظر خواهیم گرفت و بر اساس چهارچوب ابلاغی این روند را پیگیری خواهیم کرد. هم اکنون اولویت با افرادی است که خودرو در اختیار ندارند و برای کسانی که قصد نوسازی و خرید خودروی جدید را دارند نیازمند برنامه‌ریزی وزارت صمت هستیم.
او بیان کرد: هدف از تمام شروطی که گذاشته شده است، رساندن خودرو به دست مصرف کننده واقعی است بر این اساس یکی از شروط رهن یک ساله خودرو است و همچنین سایر شرایط دیگر اعمال شده هم همین هدف را دنبال می‌کنند.
مقیمی درباره نواقص خودروهای مانده در پارکینگ نیز گفت: نواقص این خودروها به قطعاتی مثل کاتالیست مربوط است که هنوز داخلی سازی نشده و در تامین آن وابسته به کشور‌های خارجی هستیم‌.
مدیر عامل ایران خودرو با تاکید بر این که کاتالیست قطعه‌ای وارداتی است که مواد تولید آن در کشور وجود ندارد اظهار کرد: روند واردات این قطعات پیگیری می‌شود و اگر به تعداد انبوه برسد با برنامه‌های ویژه‌ای این خودرو‌ها را تکمیل می‌کنیم و آن‌ها را به مشتری‌ها تحویل خواهیم داد.
او درباره لزوم انجام قرعه کشی گفت: در برخی بازه‌های زمانی تقاضا و عرضه فاصله معنا داری پیدا می‌کنند که نیاز به کار ویژه‌ای است. تنها در این دوره بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر خودرو ثبت نام کرده‌اند و این نشان از تقاضای غیر واقعی دارد. باید طی فرایند ویژه نیاز بازار را پاسخ داد تا این مازاد تقاضا را کنترل کنیم.
مقیمی درباره مشکل پلاک گذاری این خودروسازی هم گفت: مشکلی برای پلاک گذاری نداریم، چرا که تمام محصولات ما تاییدیه یورو ۵ را دریافت کرده‌اند و همچنین تلاش‌های زیادی در این حوزه انجام شده و مشکلی برای تحویل خودرو با موتور یورو ۵ نداریم.
او با تاکید بر تحویل تمام معوقات پژو ۲۰۰۸ گفت: کد رهگیری تمام افراد برنده را روی سامانه اینترنتی ایران‌ خودرو قرار می‌دهیم تا از تمام جزئیات آن اطمینان حاصل پیدا کنند. نکات ایمنی را اطلاع رسانی خواهیم کرد تا هیچ فردی با مشکلات احتمالی روبه‌رو نشود و در دام کلاه‌برداران قرار نگیرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 425535
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *