سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ۲۳:۲۱
۰
مدیر آموزش و پرورش سراوان مطرح کرد:

تحصیل رایگان هزار و 250 تبعه خارجی در سراوان/ سرپوش گذاشتن بر جنایت رخ داده در آمریکا هدف رسانه های ضد انقلاب است

ایوب دهواری گفت: در شهرستان سراوان هزار و 250 تبعه خارجی در حال تحصیل هستند که به صورت کاملا رایگان از خدمات آموزشی در این حوزه بهره مند می شوند.
تحصیل رایگان هزار و 250 تبعه خارجی در سراوان/ سرپوش گذاشتن بر جنایت رخ داده در آمریکا هدف رسانه های ضد انقلاب است
به گزارش پهره، ایوب دهواری مدیر آموزش و پرورش شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: ارائه خدمات آموزشی در حوزه آموزش و پروش به دانش آموزان افغان تفاوتی با دانش آموزان ایرانی ندارد و خدمات به صورت کاملا رایگان انجام می شود.
 
 وی با بیان اینکه تعداد اتباع مشغول به تحصیل در سراوان از مقطع ابتدایی تا متوسطه هزار و 250 نفر است، افزود: دانش آموزان افغان که قصد تحصیل در مدارس غیر دولتی را دارند نیز مانند دیگر دانش آموزان ایرانی به همان میزان شهریه پرداخت می کنند.
 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سراوان در ادامه اضافه کرد: دولت خدمات ویژه ای برای تشویق دانش آموزان افاغنه و تجهیز امکانات آموزشی  برای اتباع فراهم ساخته تا جاییکه در برخی از شهرها مدارس ویژه ای برای اتباع خارجی به ویژه افاغنه تجهیز شده است.
 
 دهواری خاطر نشان کرد: از زمانی که افغان ها به ایران به ویژه به استان مرزی سیستان و بلوچستان مهاجرت کرده اند با امنیت و آرامش در حال زندگی هستند حتی در برخی از مناطق مشاهده شده که پیوند مقدس ازدواج نیز میان این دو ملیت ایجاد شده است.
 
وی تصریح کرد: افغان هایی که در ایران زندگی می کنند در بسیاری از مناسبات ملی همچون راهپیمایی ها، مراسمات مذهبی و عزاداری ها حضور پر رنگی را داشته و دارند که این امر نشان از همبستگی و اخوت میان ایرانی ها و افغان ها است.
 
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سراوان با اشاره به اینکه رسانه های معاند و ضد انقلاب در تلاش هستند تا روابط دوستانه میان این دو کشور را برهم زنند، گفت: هدف رسانه های خارجی از مطرح کردن موضوعات واهی سرپوش گذاشتن بر روی جنایتی است که اخیرا در آمریکا انجام شده است.
 
دهواری بیان کرد: اگر نسبت به مهاجران افغان بد رفتاری انجام می شد هرگز ایران را برای زندگی انتخاب نمی کردند و به کشورهای دیگر هم مرز افغانستان مهاجرت می کردند.
 
 انتهای پیام/
 
کد مطلب: 425574
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *