شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۱۵
۰
تجارت در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور روی مدار توسعه؛

چهارمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت

بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: چهارمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد.
چهارمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفت
به گزارش پهره بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: طبق برنامه مدون، چهارمین پارت از محموله ۷۵ هزار تنی گندم ترانزیتی در قالب سری جدید کمک های انسان دوستانه کشور هند به افغانستان از طریق این بندر استراتژیک وارد و بلافاصله عملیات تخلیه آن انجام شد.
وی ادامه داد: پارت اول تا سوم این محموله نیز در مجموع به وزن 21 هزار تن از روزهای پایانی فروردین ماه و در شرایطی که ویروس کرونا بر همه جهان غلبه کرده است، وارد بندر چابهار شد.
به گفته این مقام مسئول، کشتی نگار حامل چهارمین محموله از گندم ترانزیتی اهدایی کشور هند به افغانستان روز گذشته با وزن 10 هزار تن در اسکله طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.
آقایی با اشاره به خروج این کالا به صورت حمل یکسره از بندر چابهار به سمت مرز افغانستان، اضافه کرد: دیگر محموله های سری جدید کمک های انسان دوستانه هند به افغانستان نیز به مرور از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی وارد و به مقصد ارسال می شود.
وی خاطرنشان کرد: سه بخش اول از گندم اهدایی دولت هند پس از تخلیه از کشتی در بندر شهید بهشتی چابهار، بارگیری و از طریق مرز میلک - زرنج به افغانستان ارسال شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 425620
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *