شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۲۲:۳۵
۰
مشکلاتی که ایستگاه پایانی ندارد؛

خیابان هایی در حسرت اتوبوس/ تاکسی هایی که شهر زاهدان را خالی گز می کنند!

شهروندان برخی از نقاط شهر زاهدان از جمله خیابان خیام از نبود اتوبوس و کمبود تاکسی عمومی در این مسیر گلایه مند هستند.
خیابان هایی در حسرت اتوبوس/ تاکسی هایی که شهر زاهدان را خالی گز می کنند!
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، تعدادی از شهروندان زاهدانی در تماس با این پایگاه خبری از نبود تاکسی و اتوبوس های واحد در مسیرهای پرتردد شهر گلایه داشته و خواستار بهبود خدمات ارائه شده به شهروندان شدند.
سرگزی یکی از شهروندان با اشاره به کمبود تاکسی در مسیر پرتردد خیابان خیام شهر زاهدان گفت: از آنجایی که خیابان خیام و مدرس مرکز تجمع مردم برای حضور به مطب دکترها، آزمایشگاه ها، رادیولوژی، سونوگرافی، فیزیوتراپی و ... است نبود اتوبوس های واحد از یک سو و کمبود تاکسی از سوی دیگر فشار اقتصادی زیادی بر مردم تحمیل کرده است.
وی بیان کرد: به علت نبود خط واحد در مسیر خیابان خیام و از سوی دیگر کمبود و گاها نبود تاکسی در این خیابان باید به هزینه گزافی به ماشین های شخصی پرداخت و یا برای یک تاکسی 30 دقیقه معطلی را تحمل کنیم این امر نشان می دهد آنطور که باید به عملکرد تاکسی‌ها نظارت نمی‌شود و همین موضوع برای مردم شهر مشکلاتی به وجود آورده است.
یکی دیگر از شهروندان نیز بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا این معضل دوچندان شد به گونه ای که برخی از رانندگان تاکسی اقدام به گرفتن کرایه بیشتر کرده و یا بدون در نظر گرفتن پروتکل های اجتماعی اقدام به سوار کردن 4-3 مسافر در ماشین می کند که این امر می طلبد تا مسئولان امر نظارت بیشتری بر عملکرد تاکسی ها داشته باشند.
شه بخش یکی دیگر از شهروندان است که نسبت به نبود اتوبوس و معطلی بیش از حد برای یافتن یک تاکسی ابراز نارضایتی کرد و گفت: گاها علیرغم معطلی مردم در کنار خیابان شاهد تردد تاکسی های خالی از دیدگان شهروندان هستیم که این مهم نظارت بیشتری را می طلبد.
عدم استقبال مردم عامل نبود اتوبوس در مسیر است
جلیل دهقانی، رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری زاهدان در این خصوص گفت: علت نبود اتوبوس واحد در مسیر خیام به دلیل عدم استقبال مردم است.
وی بیان کرد: شهروندان متقاضی استفاده از اتوبوس در این مسیر نیستند این آمادگی را داریم چنان چه شهروندان خواهان فعال سازی اتوبوس در این مسیر باشند این اتفاق رقم بخورد.
رئیس سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری زاهدان در پاسخ به کمبود تاکسی در این مسیر افزود: یکی از فعالترین خطوط تاکسیرانی خط خیام است ومشکل در ارتباط با تاکسی در این مسیر وجود ندارد.
دهقانی خاطر نشان کرد: آن دسته از شهروندان که با مورد خاصی در این راستا مواجه هستند می توانند با سامانه 137 شهرداری ارتباط گرفته و موضوع را اطلاع دهند تا در اسرع وقت به ان رسیدگی شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 425625
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *