پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۲۰:۰۸
۰
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان خبر داد؛

250 میلیارد تومان سهم سیستان و بلوچستان برای بیابان زدایی

عبدالباسط پاکزاد گفت: سال گذشته سهم سیستان و بلوچستان برای بیابان زدایی 250 میلیارد تومان بود.
250 میلیارد تومان سهم سیستان و بلوچستان برای بیابان زدایی
به گزارش پهره عبدالباسط پاکزاد، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان در گفت وگوبا خبرنگار عصرهامون افزود: سال گذشته اعتبار بیابان زدایی استان، به همراه عنایت مقام معظم رهبری و تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی ۲۵۰ میلیارد تومان بود و تاثیر زیادی در بیابان زدایی به ویژه در منطقه سیستان داشت.
 
وی بیان کرد: همچنین در سال 98 برای بیابان زدایی پنج هزار هکتار نهال کاری، سه هزار و 600 هکتار مالچ پاشی، 2 هزار هکتار مراقبت و آبیاری، 14 هزار هکتار پخش آب، 243 کیلومتر بادشکن حاشیه مزارع، 13 هزار و 800 هکتار هلالی آبگیر، 38 هزار هکتار قرق، 100 هزار اصله تولید نهال انجام شده است.
 
به گفته این مقام مسئول، از مجموع 18.7ميليون هكتار منابع طبيعي سيستان و بلوچستان 10.5 ميليون هكتار مراتع، پنج ميليون هكتار بيابان و 1.4 ميليون هكتار جنگل است.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در این پنج میلیون هکتار که 30 درصد از اراضی استان را شامل می شود برخی نقاط بحرانی است.
 
پاکزاد تصریح کرد: میانگین بارندگی سالانه استان ۱۱۰ میلیمتر است در حالی که متوسط کشوری ۲۵۰ میلی متر و متوسط جهانی ۷۵۰ میلی متر است و شرایط خشکی در استان را نشان می دهد و گسترش بیابان ها را در پی دارد.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 425719
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *