دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ۱۴:۴۴
۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

کرونا در برابر موج گرما مقاوم است/ ماسک بهترین ابزار مقابله با کووید_۱۹

محمد مهران امینی فرد با بیان این که گرمای هوا تاثیر چندانی در پیشگیری از کرونا ندارد؛ گفت: استفاده از ماسک و فاصله گذاری هوشمند دو عامل مهم در کنترل بیماری کووید_۱۹ می باشد‌.
کرونا در برابر موج گرما مقاوم است/ ماسک بهترین ابزار مقابله با کووید_۱۹
محمد مهران امینی فرد؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: با استمرار وضعیت قرمز جنوب استان سیستان و بلوچستان علیرغم هوای بسیار گرم و طاقت فرسا تصور "گرمای هوا مانع انتشار ویروس کرونا می شود" را رد کرد و ثابت شده این بیماری در دمای بالا نیز با سرعت بالا قابل انتشار است.
وی افزود: با توجه به عدم کشف واکسن و داروی قطعی کرونا و احتمال ماندگاری آن تا چندسال دیگر، درحال حاضر تنها راه مبارزه با این بیماری در وهله اول استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی و در مرحله بعدی فاصله گذاری هوشمند و تغییر سبک زندگی و کنار گذاشتن بسیاری از عادات می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر ادامه داد: باید ضمن همزیستی با کرونا خودمان را برای انجام فعالیت های روزمره زندگی آماده کنیم.
وی اضافه کرد: اگر توصیه های بهداشتی را در راستا کرونا رعایت کنیم قطعا متحمل کمترین خسارت ممکن در زمینه این بیماری خواهیم بود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 425752
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *