سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ۱۰:۰۶
۰
به همت رزمندگان تیپ نیروهای مخصوص ۱۱۰ سلمان فارسی؛

سودجویان کرونایی دارو به دام افتادند/فاکتور هشت و انسولین در لیست قاچاقچیان برای خروج از مرزهای شرقی کشور

در راستای حراست از مرزها و تشدید اقدامات کنترلی طی یک عملیات موفق آمیز رزمندگان تیپ نیروهای مخصوص ۱۱۰ سلمان فارسی محموله بزرگ قاچاق دارویی را در مرزهای شرقی کشف کردند.
سودجویان کرونایی دارو به دام افتادند/فاکتور هشت و انسولین در لیست قاچاقچیان برای خروج از مرزهای شرقی کشور
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، قاچاق دارو موضوع پیچیده‌ای است که از یک سو جان بیماران را تهید می کند و از سوی دیگر جیب قاچاقچیان را پر پول؛ با این تفسیر در حالی دارو به عنوان یک کالای استراتژیک در دنیا شناخته می‌شود که بعد از نفت و اسلحه، بیشترین حاشیه سود متعلق به این صنعت بوده و به نوعی وحشتناک ترین نوع قاچاق به شمار می رود.
 
این امر باعث شده تا عده‌ای از جان مردم به سود حساب‌های بانکی خود بهره می‌برند. قاچاق دارو معضلی که اثرات ناگوار و جبران ناپذیری برای سلامتی مردم دارد آن هم در برهه که تحریم ها ظالمانه است و بیماران کشور خود نیاز شدید به داروهایی همچون انسولین، فاکتور هشت، آنتی بیوتیک و ... دارند.
 
قاچاق دارو؛ از جان مردم تا جیب قاچاقچی
 
طبق گفته مسئولان امر؛ قاچاق دارو‌های تولید داخل از ایران به همه کشور‌های همسایه انجام می‌شود و علاوه بر قاچاقچیان که از این فرصت برای کسب سود حداکثری استفاده می‌کنند و به طرق مختلف دارو‌های موجود در بازار کشور را خارج می‌کنند. قاچاق چمدانی هم وجود دارد و هم مسافران خارجی که به ایران می‌آیند و هم ایرانیانی که به کشور‌های همسایه سفر می‌کنند، همه می‌دانند که یکی از اقلام پرسود برای انتقال و فروش آن در خارج کشور داروست که بازار مصرف هم دارد.
 
 
 
علت عمده قاچاق دارو از کشور هم قیمت پایین آن در ایران و افت ارزش ریال نسبت به ارز کشورهای همسایه است که به مراتب نسبت به قبل بیشتر شده و قاچاقچیان با سوءاستفاده از این فرصت با خروج دارو سودهای سرشاری کسب می کنند.
 
در همین راستا شب گذشته رزمندگان تیپ نیروهای مخصوص ۱۱۰ سلمان فارسی یک محموله بزرگ اقلام دارویی که قاچاقچیان قصد خروج آنهارا به خارج از مرز  داشتتند توقیف و مصادره کردند.
 
سردار حسین الماسی، فرمانده تیپ نیروهای مخصوص ۱۱۰ سلمان فارسی به خبرنگار ما گفت: رزمندگان این یگان طی روز گذشته در راستای حراست از مرزها و تشدید اقدامات کنترلی در یک عملیات موفق به کشف محموله بزرگ اقلام دارویی شدند.
 
 
 
وی بیان کرد: در کشف این محموله بزرگ قاچاق دارویی که در این شرایط کشور به جهت مبارزه با ویروس منحوس کرونا، مورد نیاز می باشد مقادیر زیادی عکس و فیلم رادیولوژی، سی تی اسکن، انواع داروهای آنتی بیوتیک، داروهای خاص از جمله فاکتور هشت، آنسولین، انواع شربت، آمپول، قرص، داروهای اعصاب و فشار خون کشف و نیروهای این یگان مانع خروج این کالاها از کشور شدند.
 
گفتنی است قاچاق دارو از مرزهای داخلی کشور در حالی حساب بانکی قاچاقچیان و مافیا را پرسود می کند که مردم برای تامین داروهای حیاتی بیماران خود مانند انسولین، انتی بیوتیک ها و ... باید دردسرهای فراوانی را به قیمت از دست دادن جان اطرافیان خود تحمل کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 425769
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *