چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ۱۰:۲۹
۰
با وجود شیوع موج دوم کرونا در سیستان و بلوچستان؛

تنها 70درصد شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند/ اجتماعات درون مردمی عامل افزایش شمار مبتلایان به کویید 19

علی رضا شهرکی فرماندار سراوان گفت: اجتماعات درون مردمی مانند مجالس عروسی، عزا و مهمانی های خانوادگی اولین عامل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراوان بوده است.
تنها 70درصد شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند/ اجتماعات درون مردمی عامل افزایش شمار مبتلایان به کویید 19
به گزارش پهره؛ به نقل از شستون؛ بررسی ها نشان می دهد که رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک می تواند تنها راه نجات بخش از سایه شوم ویروس منحوس کرونا باشد  که می طلبد به این نکته اهمیت ویژه داشته باشیم.
 
عدم رعایت موازین بهداشتی و داشتن رفتارهای پرخطر می تواند منجر به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا شود و محدودیت هایی سخت تر نسبت به دور اول به وجود آورد.
 
سازمان بهداشت جهانی به کرار به مردم توصیه داشته تا به صورت مرتب دست های خود را با آب و صابون بشوند، در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند، همچنین پرهیز از رفتن به سفر و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در کنترل و مدیریت کرونا ویروس موثر دانسته است.
 
اجتماعات درون مردمی عامل افزایش شمار مبتلایان به کویید 19 
 
علی رضا شهرکی فرماندار سراوان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: طبق مشاهدات عینی از سطح شهر حدود 70 درصد شهروندان در معابر و اماکن عمومی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.
 
 وی افزود: از تمامی شهروندان انتظار می رود که با تعطیلی مهمانی ها، کنسلی سفرهای غیر ضروری، استفاده از ماسک در سطح شهر و اماکن سرپوشیده، رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی یاریگر کادر درمان باشند تا ویروس کرونا در سطح شهر کنترل شود.
 
فرماندار سراوان با اشاره به اینکه کمبودی در خصوص تأمین مواد ضدعفونی در سطح شهر وجود ندارد، ادامه داد: استفاده از ماسک در کنترل کرونا بسیار حائز اهمیت است لذا با توجه به تأمین ماسک در سطح شهر انتظار می رود تمامی شهروندان در اماکن عمومی و سرپوشیده از ماسک استفاده کنند.
 
 شهرکی گفت: اجتماعات درون مردمی مانند مجالس  عروسی، عزا و مهمانی های خانوادگی اولین عامل افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراوان بوده و در وهله دوم حضور در معابر، پاساژ ها و شعبات بانکی نیز تا حدودی در خصوص ابتلا به کویید 19 بی تأثیر نبوده است.
 
 انتهای پیام/
کد مطلب: 425786
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *