چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ۱۰:۳۱
۰
روایتی ناتمام از بحران آب در سیستان وبلوچستان؛

عطش، سهم اهالی شهرک 2هزارو500نفره در "نیمروز"/پیمانکار به دلایل نامعلومی ‏قصد اتمام پروژه را ندارد!‏

در حالی اهالی یک شهرک در شهرستان نیمروز با قطعی آب 10 روزه دست و پنجه نرم می کنند که به گفته مسئولان امر، پیمانکار به دلایل نامعلومی ‏قصد اتمام پروژه را ندارد.
عطش، سهم اهالی شهرک 2هزارو500نفره در "نیمروز"/پیمانکار به دلایل نامعلومی ‏قصد اتمام پروژه را ندارد!‏
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، با وجود بارش‌های نسبتا خوب از اواخر سال گذشته یعنی اسفند ۹۷ در سیستان و بلوچستان، اما مشکل کم آبی و بی آبی، به خصوص سوء مدیریت در توزیع آب میان مردم مرتفع نشده و این استان در صدر یکی از کم آب‌ترین استان‌های کشور قرار دارد.
 
در این میان با آغاز فصل تابستان همه ساله مردم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند که کمبود و قطعی آب به صورت ساعتی و گاها چندین روز، آن هم در گرمای بیش از 49 درجه در زمره مهمترین معضلات ساکنین این منطقه به شمار می رود.
 
این امر با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت توصیه های بهداشتی از طریق شست و شوی دست ها و بدن مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده که خواستار پیگیری هر چه سریعتر آن هستند.
 
طی روزهای اخیر شماری از اهالی شهرک گلخانی شهرستان نیمروز در تماس هایی که با این پایگاه خبری داشتند از قطعی 10 روزه آب در منطقه ابراز گلایمندی داشته و گفتند: علیرغم تداوم چندین روزه قطع آب مسئولین هنوز برای رفع مشکل اقدام نکرده اند.
 
به گفته اهالی؛ گرمای هوا از یک سو و وجود بیماری کرونا از سوی دیگر با توجه به این قطعی های مکرر امان مردم را بریده؛ عدم استفاده از کولر ها یا شست و شوی دست و .... مشکلات زیادی برای ساکنین به وجود آورده روزهای گرم منطقه را باید با وجود نوزاد در خانه به سختی سپری کنیم و این در حالی است که مسئولین سکوت کرده و همتی برای حل مشکل ندارند.
 
خط لوله آبرسانی جوابگوی جمعیت نیست
 
یدالله شعیبی، معاون امنیتی فرماندار شهرستان نیمروز در گفت وگو با خبرنگار ما پیرامون این معضل گفت: هم اکنون تنها مکانی که با مشکل بی آبی مواجه است شهرک گلخانی می باشد که برای حل این مشکل اقدام به اضافه کردن یک پمپ در مسیر آب کرده ایم.
 
وی بیان کرد: خط لوله ای که از شهر بنجار به روستای گلخانی آبرسانی می کند جوابگوی جمعیت نیست و باید خط لوله جدید که احداث آن به تعویق افتاده فوراً به بهره برداری برسدِ در این زمینه اداره آبفا قول داده تا دو روز آینده مشکل را برطرف کند.
 
معاون امنیتی فرماندار نیمروز از مردم خواستار مدیریت در مصرف آب شد و گفت: اگر مردم استفاده از آب را مدیریت و آن را هدر ندهند مشکلی در تامین آب وجود نخواهد داشت.
 
پیمانکار به دلایل نامعلومی قصد اتمام پروژه را ندارد
 
 عبدالوصال چاری، رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیمروز هم چندی پیش در این خصوص به خبرنگار ما گفت: با مشکل کمبود آب در شهرستان مواجه هستیم، متاسفانه در فصل تابستان استفاده مشترکین آب افزایش و در بسیاری از نقاط باعث افت فشار آب می شود.
 
به گفته وی؛ پروژه انتقال آب از طریق خط لوله جدید در سال ۹۳ توسط پیمانکار آغاز و قرار بود به مدت دو سال به اتمام برسد با وجود اینکه ۹۰ درصد پروژه هم تمام شده اما هنوز به بهره برداری نرسیده بارها موضوع را پیگیری کرده ایم اما پیمانکار به دلایل نامعلومی قصد اتمام پروژه را ندارد.
 
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیمروز خاطرنشان کرد: تنها راه رفع مشکل آب شهرک گلخانی بهره برداری از خط لوله جدید آب شرب است که در دست پیمانکار قرار دارد، باید مشخص شود که اگر پیمانکارقصد اتمام آن را ندارد آن را به دست شرکت آب و فاضلاب بسپارند تا به اتمام برسد.
 
با این تفاسیر آن چه از گفته مسئولان برداشت می شود اینکه مردم همچنان باید با ‏قطعی آب دست و پنجه نرم کنند تا زمانی که پیمانکار عزمی برای پایان کار داشته باشد یا مسئولان امر تصمیمی برای تغییر پیمانکار بگیرند.
 
انتهای پیام/

 
کد مطلب: 425787
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *