پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ۰۹:۵۸
۰
کارشناس امور مذهبی:

حجاب مانع پیشرفت بانوان نیست/ اهتمام ویژه به آموزش امور دینی در خانواده ها

حجت الاسلام والمسلمین نظر سابکی گفت: حجاب هیچگاه مانع‌ و سد پیشرفت بانوان مسلمان نبوده است.
حجاب مانع پیشرفت بانوان نیست/ اهتمام ویژه به آموزش امور دینی در خانواده ها
به گزارش پهره، حجت الاسلام والمسلمین نظر سابکی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن هفته عفاف و حجاب، بیان کرد: حضور فعال زن مسلمان ایرانی در حوزه های مختلف علمی ،آموزشی، فرهنگی،پژوهشی و اجتماعی نشانه اهمیت و جایگاه زن در اسلام است.
 
این کارشناس مذهبی ادامه داد: اسلام عزیز نقش زن را در حوزه های مختلف جامعه به ویژه در حوزه های تعلیم و تربیت فرزندان صالح و مجاهدان راه خدا تبیین و تعیین کرده است.
 
وی با اشاره به اینکه حفظ حرمت و رعایت حجاب و عفاف،تنها وظیفه ی زن نیست بلکه مرد نیز ملزم به رعایت دستورهای شرع مقدس اسلام است، افزود: خانواده سالم، فرزند سالم پرورش میدهد.
 
حجت اسلام سابکی اضافه کرد: بنابراین باید در آموزش خانواده ها نسبت به فرامین دینی و اعتقادی اهتمام ویژه داشت تا جامعه ای سالم و عاری از هر گونه ناهنجاری اجتماعی و بی حیایی داشته باشیم.
 
این کارشناس علوم مذهبی خاطرنشان کرد: نقش حجاب و عفاف را در جامعه سالم و دینی میتوان احساس کرد و همچنین بی حجابی و بی عفتی را در جامعه غیر اسلامی میتوان حس کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: حجاب و به ویژه چادر که از آن به عنوان پوشش برتر یاد می شود هیچگاه برای زنان و دختران در جامعه محدودیتی و مانعی ایجاد نکرده بلکه آن بی حجابی و بدحجابی است که بزرگترین سد و مانع پیش روی پیشرفت بانوان است.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 425806
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *