شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ۱۰:۲۰
۰
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان خبر داد؛

پایان مبارزه بی امان با آفت جهانی ملخ صحرایی مهاجر در سیستان وبلوچستان

​غلامحسین تیموری از پایان مبارزه بی امان 9 ماه با آفت جهانی ملخ صحرایی مهاجر در سیستان وبلوچستان خبر داد.
پایان مبارزه بی امان با آفت جهانی ملخ صحرایی مهاجر در سیستان وبلوچستان
به گزارش پهره ​غلامحسین تیموری، مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با تلاش جهادگران و همراهی بهره برداران قریب به ۲۷۰ روز مبارزه سخت و شبانه روزی با آفت بین المللی و خطرناک ملخ صحرایی مهاجر به پایان رسید و خوشبختانه خسارت قابل ملاحظه‌ای به کشاورزی سیستان وبلوچستان وارد نشد.
 
وی افزود: با وجود همه مشکلات و محدودیت ها ظرف مدت ۹ ماه در ۱۵ شهرستان مرکز و جنوبی استان به طور مستمر مبارزه شیمیایی ادامه داشت و با موفقيت این مرحله از مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر را نیز به پایان برسانیم.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: بیش از ۱۵۰ اکیپ از آبان ماه سال گذشته تاکنون کار دیده بانی در سطحی بالغ بر چهار میلیون و پانصد هزار هکتار و مبارزه شیمیایی در سطح ۱۸۱ هزار و هشتصد هکتار را با مشارکت فعال کشاورزان و بهره برداران انجام داده اند تا  آسیب قابل توجهي به مزارع و باغات وارد نشود.
 
تیموری اذعان کرد: ۹۷ درصد از کل میزان مبارزه با این آفت بهار امسال صورت گرفت و بیشترین سطح مبارزه نیز در شهرستان های نیکشهر،بمپور و ایرانشهر انجام شده است.
 
وی تاکید کرد: بر اساس گزارش های فائو نسل های بعدی این آفت پس از تابستان گذرانی در مناطقی از هند و پاکستان در پاییز به سمت ایران و سیستان و بلوچستان هجوم می آورند و نیاز است که هم اکنون آمادگي های لازم برای مبارزه در استان را ایجاد کنیم.
 
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان خاطرنشان کرد: همچنان احتمال می‌رود برخی دستجات کوچک ملخ صحرایی از سایر استان‌ها به سوی سیستان و بلوچستان حمله ور شوند ولی  آمادگی لازم برای مبارزه با آنها در استان وجود دارد.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 425826
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *