دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ۰۶:۱۴
۰
در گرد همایی ائمه جمعه و جماعات مطرح شد؛

امام جمعه حلقه وصل بین مردم و نظام است

نماینده ولی فقیه زاهدان گفت: ائمه جمعه حلقه وصل نظام و مردم هستند باید دغدغه پیشرفت مملکت، استقلال، بزرگی و شوکت جمهوری اسلامی، تلاش برای آرمان‌های نظام داشته باشند.
امام جمعه حلقه وصل بین مردم و نظام است
به گزارش پهره؛ گرد همایی ائمه جمعه و جماعات با حضور حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی‌نیاز نماینده امام جمعه زاهدان، ابوذر کوثری معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر، اعضای شورای تامین و امامان جمعه سه شهرستان ایرانشهر، دلگان و بمپور در محل ساختمان قدیم دانشگاه آزاد برگزار شد.
در این مراسم ابوذر کوثری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر با اشاره به نقش علما در آگاهی بخشی مردم بیان کرد: وحدت ضرورت اجتناب ‌ناپذير جامعه اسلامي است و بايد براي تقويت و گسترش آن تلاش كنيم.
وی افزود: علمای ما جز گروه های مرجع بوده و هستند. از گذشته محل رجوع مردم هم به لحاظ رتق و فتق امورات روزمره و هم به لحاظ مسائل مذهبی، اخلاقی، اعتقادی بودند. ما نیز در موضوعات مختلف اجتماعی، اقتصادی، دینی همیشه از آنان رهنمود گرفته و مشورت می کردیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر ادامه داد: تقاد و پیشنهاد سازنده علما برای مسئولین خیلی مهم است و باعث ایجاد فضای گره گشایی از مشکلات می شود و در کنار آن مطالبه گری هم باید سازنده باشد. به این معنا که مردم را از واقعیات جامعه آگاه کرده و متناسب با آن نوعی مطالبه گری واقع بینانه را باید بین شهروندان جا انداخت. چون مطالبات اگر بدون توجه به واقعیات باشد چه بسا باعث افسارگسیختگی می شود.
در ادامه مراسم؛ حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز، جانشین نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: احکام امامت جمعه ۵٠ نفر از ائمه جمعه شهرستان های ایرانشهر، بمپور و دلگان که از سوی نماینده ولی فقیه در استان صادر شده در مراسمی به آنان اعطا شد.
وی با اشاره به جایگاه ائمه جمعه در هدایت و راهنمایی مردم افزود: با نیت خالص می‌توانیم راه و روش پیامبر را در جامعه پیاده کنیم.
بی نیاز ادامه داد: ائمه جمعه باید سعه‌صدر بالایی داشته باشند، چون که با صبوری می‌توانیم نزد مردم محبوب شویم.
وی عنوان کرد: در نماز جمعه باید هم مسائل دینی و هم سیاسی روز مطرح شود و پایگاه وحدت و مردمداری باشد و ملاک را قانون قرار دهیم.
نماینده ولی فقیه زاهدان اضافه کرد: ائمه جمعه حلقه وصل نظام و مردم هستند باید دغدغه پیشرفت مملکت، استقلال، بزرگی و شوکت جمهوری اسلامی، تلاش برای آرمان‌های نظام داشته باشند و از طرفی پیگیر مطالبات به حق آنان باشند.
وی بیان کرد: تخریب درست نیست اما انتقاد سازنده خوب است. وی بر همکاری علما با مسئولان جهت حل مسائل و مشکلات منطقه تاکید کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 425848
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *