شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۳۳
۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان؛

مهلت ثبت نام اصحاب فرهنگ وهنر در سامانه کارا تمدید شد

حسین مسگرانی گفت: مهلت ثبت نام اصحاب و کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای سیستان و بلوچستان برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ، تا پنجم مرداد تمدید شد.
مهلت ثبت نام اصحاب فرهنگ وهنر در سامانه کارا تمدید شد
به گزارش پهره حسین مسگرانی، مدیر کل فرهنگ وارشاداسلامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir برای ثبت تقاضای تسهیلات معرفی شده است و کسب و کارهای آسیب دیده در سامانه مذکور تعریف شده که متقاضی باید هنگام تقاضا ،رشته فعالیت فرهنگی وهنری خود را انتخاب کند.
 
حسین مسگرانی افزود: سود این تسهیلات ۱۲ درصد و دوره بازپرداخت پس از یک دوره تنفس، از آبان ماه سال جاری در ۲۴ قسط است و ۲۰ بانک و مؤسسه مالی برای دریافت تسهیلات متقاضیان در سامانه معرفی شده است.
 
این مقام مسئول ادامه داد:  اطلاع رسانی و هماهنگی های لازم برای بنگاه های فرهنگی و هنری و هنرمندان می تواند زمینه ای را فراهم کند تا مراکز دارای کد کارگاهی آسیب دیده ناشی از کرونا بتوانند  تقاضای دریافت تسهیلات خود را در سامانه کارا ثبت داشته باشند.
 
مسگرانی تصریح کرد: اطلاع رسانی های لازم توسط بخش های مختلف فرهنگی وهنری این اداره کل برای هماهنگی و ایجاد گروه های صنفی در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری در فضای مجازی، امکان دسترسی به اطلاعیه ها، بخشنامه ها و تسهیلات را برای فعالان حوزه فرهنگ و هنر  فراهم شده است، تا  اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان که فاقد کد کارگاهی هستند بتوانند با آگاهی لازم برای برخورداری از تسهیلات کرونا به سامانه کارا مراجعه کنند.
 
بنا براین گزارش کسانی که به مشکل ثبت نام برخورد می نمایند با دفاتر تخصصي این اداره کل و دفتر بيمه هنرمندان تماس حاصل کنند.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 426041
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *