يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۸
۰
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

سکوت مجامع بین المللی آمریکا را گستاخ کرده است/وزارت خارجه تعرض جنگنده های آمریکایی را قاطعانه پیگیری کند

فداحسین مالکی با بیان اینکه مزاحمت جنگنده آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی نقض آشکار قوانین بین المللی است،گفت: وزارت خارجه باید این موضوع را قاطعانه پیگیری و ایران در تمام مجامع حقوقی و بین‌المللی شکایت خود را اعلام کند.
سکوت مجامع بین المللی آمریکا را گستاخ کرده است/وزارت خارجه تعرض جنگنده های آمریکایی را قاطعانه پیگیری کند
به گزارش پهره فداحسین مالکی، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: مزاحمت جنگنده آمریکایی برای هواپیمای مسافربری ایرانی نقض آشکار قوانین بین المللی است، این اقدام آمریکایی ها وایجاد مزاحمت برای هواپیمای ماهان در هیچ جای تاریخ گنجانده نشده و هیچ علتی برای تبرعه آمریکایی ها وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: این اقدام بسیار زشت آمریکایی ها نقض علنی حقوق بشر است زیرا هواپیمای ایرانی در کریدور بین المللی حرکت می‌کرد و هیچ اقدام غیر اصولی و غیر قانونی از آن دیده نشد که اگر در آن لحظه تصمیم عاقلانه خلبان ایرانی نبود قطعاً فاجعه بزرگی رخ می داد.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این حرکت آمریکایی ها نشان داد که اینها همان خفاشان شب های ظلمانی هستند که در روز هیچ حرکتی نمی توانند انجام دهند.
 
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها در معادلات سیاسی و نظامی در منطقه خصوصا سوریه و عراق منزوی شدند و شکست سختی در این دو حوزه با شکست مسلحانه ای داعش از فرماندهی فرمانده رشید مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خورد، بعد از این شکست آمریکایی ها همچون خفاش با اقدام زشت تر دیگری منجر به شهادت این افسر رشید ایرانی شدند.
 
وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: تا سالها سردار سلیمانی در تمام منطقه فرمانده مقاومت بود و آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها جرئت کوچکترین تعرضی نداشتند اما مثل خفاشان شب عملیات های ننگین را انجام می دهند.
 
سازمان ملل وظیفه خود را به درستی انجام دهد
 
مالکی خاطر نشان کرد: در این راستا وزارت خارجه باید این موضوع را پیگیری و ایران در تمام مجامع حقوقی و بین‌المللی شکایت خود را اعلام کند، مانیز از طریق کمیسیون امنیت ملی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
 
وی افزود: از سازمان ملل هم انتظار داریم به عنوان مدعی، نقض آشکار جنگنده‌های آمریکایی را در محافل بین‌المللی بیان در در این خصوص تصمیم‌گیری کند.
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: این تعرض در آسمان سوریه اولین آخرین اقدام غیرقانونی آمریکایی ها نبوده و به خاطر سکوت مجامع بین المللی و شورای امنیت است که آمریکا به خود اجازه چنین اقدامات گستاخانه ای را می‌دهد، اگر در چند سال اخیر سازمان ملل به وظایف خود به درستی عمل می‌کرد هیچ موقع داعش به وجود نمی آمد یا آمریکا جرات نداشت در کشورهای منطقه لشکرکشی و آدم کشی کند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 426053
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *