يکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۱۰
۰
قهرمان جهان و آسیایی کیک بوکسینگ مطرح کرد؛

همگامی ورزشکاران و قهرمانان با پویش "به وقت روشنایی"/خاموشی 15 دقیقه ای کولر؛ راهکاری طلایی برای بهره مندی همه مردم ایران از برق

عباس شیبک گفت: اگر هر فرد تنها 15 دقیقه در تمام 24 ساعت حاضر باشد کولر خود را در پیک گرما خاموش کند باعث بهره مندی همه مردم ایران زمین از نعمت برق می شود که به طور قطع ورزشکاران سیستان و بلوچستان در این وادی می توانند نقش ارزنده ای ایفا کنند.
همگامی ورزشکاران و قهرمانان با پویش "به وقت روشنایی"/خاموشی 15 دقیقه ای کولر؛ راهکاری طلایی برای بهره مندی همه مردم ایران از برق
به گزارش پهره به نقل از  عصرهامون، با توجه به گرمای پیش رو که طی روزهای آتی نیز به اوج می‌رسد، به طور طبیعی مصرف برق در سراسر کشور نیز به اوج خواهد رسید و با مشکل تامین برق مواجه خواهیم بود، با توجه به این مهم کمپینی با عنوان #به_وقت_روشنایی به منظور صرفه‌جویی در مصرف برق شکل گرفته است.
 
عباس شیبک، قهرمان جهان و آسیایی کیک بوکسینگ نیز با پیوستن به این کمپین، در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: استفاده بهینه از انرژی برق یک مسئله فرا ملی بوده و تمامی کشورهای جهان به آن می پردازند که این نشان دهنده اهمیت بالای مدیریت مصرف انرژی است.
 
وی با بیان این که همزمان باشدت گرفتن گرما درکشور و به ویژه سیستان و بلوچستان مصرف برق نیز به اوج خود می رسد و به طور قطع با مشکل تامین برق مواجه خواهیم بود، ادامه داد: با توجه به این مهم مدیریت مصرف برق لوازم خانگی و اداری می تواند کمک شایانی به ممانعت از خاموشی های مداوم و قطعی جریان در روزهای گرم فصل تابستان داشته باشد.
 
مربی تیم ملی ووشو جوانان با اشاره به این که هر فرد می تواند تا 15 دقیقه کولر منزل خود را در طول شبانه روز خاموش کند تا در این وادی مهم سهمی داشته باشد، تصریح کرد: در حقیقت اگر هر فرد تنها 15 دقیقه در تمام 24 ساعت حاضر باشد کولر خود را در پیک گرما خاموش کند ثمرات بسیار زیادی خواهد داشت.
 
مدیریت مصرف انرژی اقدامی بزرگ و مهم
 
به گفته شیبک، چنانچه مدیریت مصرف انرژی فرهنگ سازی و نهادینه شود، از نظر زیست محیطی نیز اقدام بزرگ و مهمی برای استان و کشور انجام داده ایم و در کاهش آلاینده های زیست محیطی به مقدار زیادی سهیم خواهیم بود.
 
مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون ووشو با بیان این که هدف از مدیریت مصرف انرژی برق، استفاده هوشمندانه از آن است نه این که اصلا استفاده نکنیم، گفت: با اقدامی ساده و ابتدایی می توان از خاموشی برق جلوگیری و کاری کرد که در دورترین نقاط استان ازاین تکنولوژی که حق همه مردم است، بهره برد.
 
وی ادامه داد: ما مسلمان هستیم و باید در برابر همدیگر مسئولیت پذیر باشیم و کاری نکنیم حق دیگر همشهریان و هم‌ میهنانمان ضایع شود، تنظیم دمای کولر بر روی  ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد و خاموشی لامپ هایی که مورد نیاز نیست و استفاده نکردن از وسایل برقی در ساعات پر مصرف به طور قطع می تواند کمک شایانی جهت جلوگیری از خاموشی مکرر برق باشد.
 
رئیس هیئت ووشوی سیستان و بلوچستان با بیان این که بیایید خودخواه نباشیم، خاطرنشان کرد: یادمان باشد نسل گذشته به سختی زندگی کردند، در گرما و سرمای طاقت فرسای این استان با کمبود امکانات ساختند، ولی امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ما دارای تکنولوژی های روز دنیا هستیم که باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم و کاری کنیم که همانطور که خود و خانواده مان از برق، آب، تلفن، و دیگر خدمات بهره می بریم، دیگر مردم مانند ما از آن لذت ببرند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 426054
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *