دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ۱۹:۳۵
۰
امام جمعه اهل سنت میرجاوه:

آل سعود با كشتن ميهمانان خدا جهان اسلام را آلوده به خون شهيدان كرد

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور گفت: حادثه تلخ شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست ماموران آل سعود هرگز فراموش نخواهد شد.
آل سعود با كشتن ميهمانان خدا جهان اسلام را آلوده به خون شهيدان كرد
عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: هزاران زائر ایرانی و تعدادی از زائران دیگر کشورهای اسلامی در مکه معظّمه و خانه خدا، در حال انجام فریضه الهی برائت از مشرکین بودند که به دست ماموران دولت وهابی عربستان سعودی مورد تهاجم وحشیانه قرار گرفته و به شهادت رسیدند.
وی افزود: زائران خانه خدا، مراسم برائت را همه ساله با الهام از تعالیم اسلام و قرآن برگزار می‏ کنند و در آن، ضمن دعوت مسلمانان به اتحاد، بیزاری خود را از دشمنان اسلام به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی اعلام می‏ کنند.
امام جمعه اهل سنت میرجاوه ادامه داد: بر اثر این یورش بی‏ رحمانه در خانه امن الهی، چندین نفر از حُجّاج ایرانی به شهادت رسیده و بیش از هزار نفر نیز زخمی شدند. حمله به زائران خانه خدا نشان داد که سردمداران وهابی عربستان، نه تنها لیاقت خدمت به حرمین شرفین در این کشور را ندارند، بلکه برای اثبات سرسپردگی خویش حاضرند احکام مُحکم الهی را نیز زیر پا بگذارند.
وی اضافه کرد: برگزاری مراسم برائت از مشرکین در جریان اجتماع بزرگ و پرشکوه حجّ، تاثیر آن را دوچندان می‏ کند. با توجه به این اهمیت، رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت‏ اللَّه خامنه‏ ای، همه ساله بر انجام هرچه باشکوه‏ تر مراسم برائت از مشرکین تاکید داشته و دارند.
ریگیان پور با بیان این که یکی از ارکان اسلام فلسفه حج است، عنوان کرد: ایرانی ها حادثه تلخ شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست ماموران آل سعود را فراموش نخواهند کرد و ایت جنایت آنان در تاریخ اسلام و تقویم ثبت شده است.
وی در ادامه تصریح کرد: بنده این اقدام آل سعود را جنایت می دانم و بعد از شهادت مظلومانه زائران خانه خدا به دست ماموران آل سعود، از آن زمان به بعد آنان قول دادند که امتیازات بیش تری در اختیار حجاج ایرانی قرار دهند و جریان تلخی برای ایرانیان در عربستان پیش نیاید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 426083
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *