سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۴۴
۰
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی:

سکوت مجامع بین المللی در مقابل اقدام جنگنده های آمریکا پذیرفته شده نیست/ پاسخ قاطع دستگاه دیپلماسی در انتظار ایالات متحده

عبدالناصر درخشان بیان کرد: تجاوز دو جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران بر فراز خاک سوریه باید محکوم شود، سکوت مجامع بین المللی در این زمینه اصلا پذیرفته شده نیست.
سکوت مجامع بین المللی در مقابل اقدام جنگنده های آمریکا پذیرفته شده نیست/ پاسخ قاطع دستگاه دیپلماسی در انتظار ایالات متحده
به گزارش پهره به نقل از عصرهامون، جمعه شب گذشته پرواز ۱۱۵۲ شرکت هواپیمایی ماهان مسیر تهران - بیروت پس از طی حدود ۲ ساعت پرواز بر فراز خاک سوریه مورد تهدید دو فروند هواپیمای جنگنده آمریکایی قرار گرفت، این اقدام کاهش سریع ارتفاع، دور کردن هواپیما از خطر احتمالی توسط خلبان، زخمی شدن تعدادی از مسافران و در نهایت فرود اضطراری هواپیمای را در پی داشت.
 
عبدالناصر درخشان، نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بمپور، بنت، لاشار، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: به عنوان یک نماینده همراه دیگر مردم ایران حرکت متجاوزگرانه آمریکا را محکوم می‌کنم.
 
وی بیان کرد: در هیچ یک از محاکم بین المللی قابل پذیرش نیست که یک هواپیمای در حال پرواز در کشوری دیگر و خارج از مرزهای هوایی خویش مورد تجاوز قرار گیرد و اینگونه مجبور به کاهش ارتفاع شود.
 
به گفته این نماینده، همه نمایندگان مجلس این موضوع را محکوم می کنند، پس از این حادثه مجلس تعطیل بود و جلسه‌ای نداشت تا این اقدام غیرحرفه ای آمریکا را محکوم کند.
 
درخشان ادامه داد: در هیچ یک از معاهدات بین المللی پذیرفته شده نیست که یک کشور بخواهد این کار را انجام دهد و با توجه به این تجاوز آمریکا دستگاه دیپلماسی کشورمان باید نگاه تخصصی و کارشناسی داشته باشد و تیم وزارت امور خارجه ما با روش هایی که به آن آشنایی دارد باید پاسخ قاطعی به این موضوع بدهد.
 
وی بیان کرد: پاسخ قاطع حتماً این نیست که جنگ لفظی ایجاد شود، بلکه باید در مجامع و جایگاه های رسمی بین المللی این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد.
 
سکوت مجامع بین المللی پذیرفتنی نیست
 
نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، بمپور، بنت، لاشار، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این حرکت ایالات متحده آمریکا باید محکوم شود، سکوت مجامع بین المللی در این اقدام اصلا پذیرفته شده نیست.
 
درخشان اضافه کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران همین کار را با یک هواپیمای خارجی در آسمان کشور خودمان انجام می داد بارها از سوی مجامع بین المللی محکوم می شد.
 
وی ادامه داد: اکنون ما هم از جامعه جهانی انتظار داریم همراه باشند و بی تفاوت از این موضوع نگذرند، چرا که در صورت بی‌تفاوتی به این حرکت، آمریکا اقدامات بی شرمانه خود را همواره انجام خواهد داد.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 426087
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *